شیبا سواپ چیست؟ این سرویس چگونه کار می کند؟

مجموعه شیبا اینو به‌تازگی سرویس سواپ و صرافی جدید خود را با نام شیبا سواپ راه‌اندازی کرده است. شیبا اینو پروژه‌ای است که در ابتدا انتقادات بسیار زیادی به آن می‌شد اما حالا این رمز ارز مسیر خود را در دنیا رمز ارزها پیدا و در آن قدم برمی‌دارد. در همین راستا شیبا اقدام به ایجاد صرافی غیرمتمرکز جدیدی به نام شیبا سواپ کرده است. این سرویس محصول جدیدی در اکوسیستم Shiba inu است که به شما اجازه می‌دهد تا به‌صورت غیرمتمرکز اقدام به تبدیل توکن‌های خود کنید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا شما را صرافی Shibaswap آشنا و در مورد این سرویس اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

معرفی صرافی شیبا سواپ

پیش از آن که بخواهیم شما را با صرافی Shibaswap آشنا کنیم بهتر است تا در مورد تاریخچه شیبا اینو اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. شیبا اینو پروژه‌ای بود که در سال ۲۰۲۰ توسط فردی به نام مستعار ری اوشی وارد بازار رمز ارزها شد. ویژگی‌های خاص شیبا اینو باعث شد تا این پروژه به‌سرعت محبوبیت فوق‌العاده‌ای در بازار پیدا کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رمز ارز آن بود که تقریباً تمام توکن‌های آن، به‌صورت عادلانه در جامعه توزیع می‌شد. همچنین نیمی از موجودی کل این ارز دیجیتال هم به کیف پول ویتالیک بوترین ارسال و پس از مدتی فرایند سوزاندن آن انجام شد.

پس از موفقیت پروژه شیبا اینو، حالا تیم پشت این پروژه اقدام به ایجاد صرافی جدیدی به نام شیبا سواپ کرده‌اند.  Shibaswap یک صرافی غیرمتمرکز است که با پلتفرم شیبا اینو در ارتباط است. همچنین اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه صرافی شیبا سواپ بیاندازیم و در مورد آن صحبت کنیم باید بگوییم که فعالیت Shibaswap در ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۰ به طور رسمی آغاز شد.

توکن‌های صرافی شیبا سواپ

پیش از آن که مجموعه شیبا اینو تصمیم بگیرد تا صرافی Shibaswap را راه‌اندازی کند، بسیاری از افراد اقدام به تبدیل شیبا در پنکیک سواپ می‌کردند. این در حالی است که شما می‌توانید از این پس این فرایند را در صرافی Shibaswap انجام دهید. در کنار این موضوع باید به این نکته هم توجه داشته باشید که در صرافی Shibaswap شاهد سه توکن منحصربه‌فرد هستیم که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های خاص و کاربردهای مشخصی دارند. اگر بخواهیم شما را با این سه توکن آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • SHIB
  • LEASH
  • BONE

در کنار هر یک از این توکن‌ها، شما می‌توانید در صرافی Shibaswap انواع مختلفی از توکن‌ها و رمز ارزهای موجود در بازار را به یکدیگر تبدیل و از این صرافی به‌صورت غیرمتمرکز استفاده کنید.

توکن‌های صرافی شیبا سواپ

نحوه استیکینگ در Shibaswap

صرافی‌های غیرمتمرکز بزرگ مثل پنکیک سواپ همواره به دلیل قابلیت سرمایه‌گذاری و استیکینگ خود محبوبیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده‌اند. در این بین صرافی شیبا هم قابلیت استیکینگ را در اختیار شما قرار می‌دهد. به‌منظور انجام این کار باید به بخش Bury در صرافی Shibaswap بیایید و از این طریق روی توکن‌های SHIB، LEASH و BONE سرمایه‌گذاری کنید. البته یکی از موضوعات مهمی که برای استیک در شیبا سواپ باید به آن توجه داشته باشید این است که وقتی سود استیک شیبا سواپ را به دست می‌آورید در طول یک هفته تنها می‌توانید 33 درصد از درآمد را دریافت کنید. همچنین ۶۷ درصد باقی‌مانده از سود شما باید به مدت ۶ ماه در این اکوسیستم قفل شود و قابل برداشت نیست. پس از آن که ۶ ماه از شروع استیکینگ شما گذشت، قادر خواهید بود تا سود خود را برداشت کنید.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از افراد از طریق ایجاد استخر نقدینگی در این صرافی ایردراپ شیبا سواپ را ایجاد می‌کنند. به‌منظور سرمایه‌گذاری در این ایردراپ‌ها باید تحقیقات کاملی انجام دهید؛ چرا که هر کاربری می‌تواند ایردراپ شخصی خودش را به وجود بیاورد، درحالی‌که آن ایردراپ هیچ ارزشی ندارد.

 

بخش‌های مختلف صرافی شیبا سواپ

در کنار امکان سرمایه‌گذاری در صرافی Shibaswap، این پلتفرم امکانات دیگری را هم به کاربران ارائه می‌دهد. این بخش‌ها به شرح زیر هستند:

  • DIG: در این بخش می‌توانید اقدام به ایجاد استخرهای نقدینگی و ایجاد جفت ارز کنید.
  • FETCH: به‌منظور انتقال نقدینگی از صرافی یونی سواپ به صرافی شیبا سواپ لازم است تا به سراغ این بخش بیایید.
  • BURY: همان‌طوری که اشاره کردیم این قسمت برای استیکینگ و سپرده‌گذاری در این صرافی است.
  • Swap: برای تبدیل رمز ارزها در صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ باید از این بخش استفاده کنید.
  • Bonefolio: این بخش ابزاری برای مدیریت سرمایه در این اکوسیستم است.

 

نکات مهم برای فعالیت در Shibaswap

درصورتی‌که قصد دارید تا در صرافی شیبا سواپ فعالیت کنید، لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. در وهله اول قراردادهای هوشمند شیبا اینو روی شبکه بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود. همچنین توکن‌های این شبکه که SHIB، BONE و LEASH هستند هم جزو توکن‌های ERC-20 بوده و روی شبکه اتریوم ساخته شده‌اند. اجرا و راه‌اندازی این صرافی روی شبکه اتریوم باعث شده است تا شیبا سواپ از توکن‌های روی شبکه اتریوم به‌صورت کامل پشتیبانی کند.

همچنین به‌منظور بررسی توکن‌هایی که در صرافی shibaswap قابل معامله هستند باید گفت که از آن جایی که در این صرافی غیرمتمرکز هر کاربری می‌تواند استخر نقدینگی شخصی را به وجود بیاورد، لذا تعداد توکن‌هایی که در این صرافی قابل معامله است بسیار طولانی بوده و حجم بسیار زیادی را شامل می‌شود.  علاوه بر این مسئله، شما می‌توانید از طریق سایت کوین مارکت کپ و آدرس https://coinmarketcap.com/exchanges/shibaswap  به لیست کامل این توکن‌ها دسترسی پیدا و بررسی کنید که چه توکن‌هایی قابل معامله در این صرافی هستند.

نکات مهم برای فعالیت در Shibaswap

رقیب اصلی صرافی شیبا سواپ

اگر بخواهیم صرافی shibaswap را با سایر صرافی‌های غیرمتمرکز موجود در بازار رمز ارزها مقایسه کنیم باید گفت که صرافی یونی سواپ با حجم معاملات روزانه معادل ۶۸۰ میلیون دلار و همچنین ۵.۳۵ میلیارد دلار نقدینگی بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین رقیب صرافی shibaswap است. این در حالی است که حجم معاملات روزانه صرافی Shibaswap در حدود ۱۷ میلیون دلار است و همچنین ۴۳۷ میلیون دلار نقدینگی در این صرافی وجود دارد. در مقایسه بین صرافی‌های متمرکز می‌توان گفت که صرافی shibaswap بر اساس حجم معاملات روزانه در جایگاه بیستم بین صرافی‌های غیرمتمرکز قرار دارد.

 

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ آشنا کنیم و در مورد بخش‌های مختلف این صرافی اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم. همان‌طوری که بیان شد Shibaswap یکی از جدیدترین محصولات در اکوسیستم شیبا اینو است که در آن می‌توانید حجم بسیار زیادی از رمز ارزها و توکن‌ها را با یکدیگر مبادله کنید. موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با وجود آن که صرافی‌های یونی سواپ یا سوشی سواپ در حال حاضر جزو بهترین گزینه‌ها برای استفاده هستند اما انتظار می‌رود که در آینده شیبا سواپ هم جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.

 

سوالات متداول

1) شیبا سواپ چیست؟

Shibaswap یک صرافی غیرمتمرکز است که در پلتفرم شیبا اینو ایجاد شده است و با استفاده از آن می‌توانید رمز ارزهای مختلف را به یکدیگر تبدیل کنید.

2) جایگزین شیبا سواپ چیست؟

از مهمترین صرافی‌هایی که می‌توانند جایگزین شیبا سواپ شوند، می‌توان به پنکیک سواپ و سوشی سواپ اشاره کرد. هر یک از این صرافی‌ها ویژگی‌‎های خاص و منحصر به فردی دارند.

3) آیا در شیبا سواپ می‌توان استیکینگ کرد؟

بله، شما می‌توانید در شیبا سواپ اقدام به استیکینگ و سرمایه‌گذاری کنید. البته شما در طول یک هفته تنها می‌توانید به 33 درصد از سود خود دسترسی پیدا کنید. ۶۷ درصد باقی‌مانده از سود شما باید به مدت ۶ ماه در این اکوسیستم قفل شود.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.