کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست؟

امروزه هرجایی که می‌روید با کلماتی مثل بیت‌کوین، رمزارز، کریپتوکارنسی، استخراج بیت‌کوین با ماینر و… مواجه می‌شوید. دراین‌بین یکی از سؤالات بسیار مهمی که از سوی افراد پرسیده می‌شود این است که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency)  چیست و مواردی که به این حوزه وابسته است مثل استخراج بیت‌کوین یعنی چه؟

اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست باید گفت که  کریپتوکارنسی که از آن با نام رمزارز یا کریپتو هم یاد می‌شود، ارزی است که به‌صورت دیجیتال یا مجازی وجود داشته باشد و از رمزنگاری برای ایمن‌سازی تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

به‌منظور معرفی کریپتوکارنسی باید به این نکته توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال هیچ مرجع صادرکننده یا تنظیم‌کننده مرکزی ندارند، در عوض در رمزارزها از یک سیستم غیرمتمرکز برای ثبت تراکنش‌ها استفاده می‌شود. این ویژگی بسیار مهم باعث شده تا رمزارزها امروزه جایگاه ویژه و قیمت بالایی پیدا کنند و قیمت دستگاه بیت‌کوین که به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید اقدام به استخراج بیت‌کوین با ماینر افزایش چشمگیری پیدا کند.

در ادامه به بررسی این سؤال بسیار مهم می‌پردازیم که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست و به‌منظور استفاده از رمزارزها نیاز است تا به چه نکاتی توجه داشته باشید.

 

معنا و مفهوم کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست؟

به‌منظور بررسی این سؤال که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست باید گفت که کریپتوکارنسی یک سیستم پرداخت دیجیتالی است که برای تأیید تراکنش‌ها به بانک‌ها متکی نیست.

درواقع رمزارزها یک سیستم همتا به همتا هستند که می‌توانید به‌جای این که برای انجام تراکنش‌ها از پول فیزیکی استفاده کنید، از رمزارزها استفاده و از این طریق بدون محدودیت مکان، فرایند جابه‌جایی پول را با استفاده از کریپتوکارنسی انجام دهید. این ارزها بدون ارزش ذاتی هستند و تنها به دلیل خرد جمعی و دیدی که همه افراد جامعه ارزهای دیجیتال نسبت به ارزش آن‌ها دارند، قیمت کریپتوکارنسی‌ها تعیین می‌شوند.

هنگامی که وجوه ارز دیجیتال را انتقال می‌دهید، تراکنش‌ها در یک دفتر کل ثبت می‌شوند. همچنین برای پاسخ به این سؤال که نحوه ذخیره‌سازی کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency)  چیست باید گفت که ارزهای دیجیتال در کیف پول‌های دیجیتالی مخصوصی ذخیره می‌شوند.

دراین‌بین یکی از سؤالاتی که افراد پس از آن که متوجه می‌شوند که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست این سؤال را مطرح می‌کنند که ریشه کلمه کریپتوکارنسی چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که به دلیل آن که در ارزهای دیجیتال از رمزگذاری برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌شود، نام این دسته از ارزها کریپتوکارنسی نامیده شده است.

به‌منظور رسیدن به این هدف، شاهد کدنویسی پیشرفته‌ای در ذخیره و انتقال داده‌های ارزهای دیجیتال بین کیف پول‌ها و دفتر کل مرکزی هستیم.

در پایان این بخش برای پاسخ به این سؤال که اولین کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست باید گفت که اولین رمزارزی که عرضه شد، بیت‌کوین است. این رمزارز در سال 2009 ایجاد شد و تا به امروز به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین رمزارز باقی‌مانده است.

پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا در بازار رمزارزها فعالیت و از این طریق کسب درآمد کنید، تحقیقات کاملی در مورد نرم‌افزار استخراج بیت‌کوین داشته باشید و همچنین تحقیق کنید که استخراج بیت‌کوین یعنی چه.

معنا و مفهوم کریپتوکارنسی

 

اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که استخراج بیت‌کوین یعنی چه باید گفت که شما می‌توانید از طریق استخراج بیت‌کوین با ماینر، با استفاده از دستگاه‌های مخصوص بیت‌کوین بدست بیاورید. از آن جایی که قیمت دستگاه بیت‌کوین بسیار زیاد است، به همین دلیل شاهد تبلیغات زردی در مورد استخراج بیت‌کوین با اندروید و سایت استخراج بیت‌کوین هستیم.

اگر بخواهیم در مورد استخراج بیت‌کوین رایگان و آموزش استخراج بیت‌کوین با گوشی توضیحاتی را به شما ارائه دهیم باید گفت که به دلیل شرایط خاصی که استخراج بیت‌کوین دارد، برای انجام این کار نیاز است تا دستگاه‌های قدرتمندی را خریداری و از آن‌ها استفاده کنید.

به همین دلیل می‌توان گفت که عملاً امکان استخراج بیت‌کوین با اندروید وجود ندارد و نمی‌توان با بررسی آموزش استخراج بیت‌کوین با گوشی با استفاده از گوشی خود فرایند استخراج بیت‌کوین را انجام دهید.

 

نمونه‌هایی از ارزهای دیجیتال

پس از آنکه بیان کردیم کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست، حال لازم است تا نگاهی به برخی از برترین رمزارزهای موجود در بازار بیاندازیم و در مورد آن صحبت کنیم.

یکی از نکات مهمی که باید بدانید این است که اکثر رمزارزها به نحوی هستند که برای بدست آوردن و ایجاد آن‌ها نیاز است تا فرایندی مثل استخراج بیت‌کوین با ماینر را انجام دهید. البته باتوجه‌به نوع هر رمزارز، فرایند استخراج آن منحصربه‌فرد است.

موضوع دیگری که باید بدانید این است که امروزه در بازار کریپتوکارنسی شاهد هزاران رمزارز مختلف هستیم. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که برای سرمایه‌گذاری روی این رمزارزها، به سراغ مواردی بروید که اعتبار قابل‌توجهی دارند.

در همین راستا اگر بخواهیم به این سؤال بسیار مهم پاسخ دهیم که برترین کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

بیت‌کوین

بیت‌کوین بزرگ‌ترین و ارزشمندترین رمزارز موجود در بازار است. این رمزارز در سال 2009 ایجاد و به‌عنوان اولین ارز رمزنگاری شده هنوز هم به‌عنوان رایج ترین ارز دیجیتالی در حال فعالیت است. این ارز توسط ساتوشی ناکاموتو توسعه داده شد و نکته قابل توجه این است که هیچکس نمی‌داند که ساتوشی ناکاموتو کیست.

برخی اعتقاد دارند که این نام مستعار یک فرد است و از سوی دیگر برخی معتقدند که ساتوشی نام گروهی از افراد است که هویت دقیق آن‌ها ناشناخته باقی‌مانده است.

برای استخراج بیت‌کوین نیاز است تا در کنار قیمت دستگاه بیت‌کوین، هزینه اینترنت و برق را پرداخت کنید، در این‌صورت هزینه دیگری برای استخراج بیت‌کوین با ماینر وجود ندارد.

 

اتریوم

برای اینکه بدانید کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست اگر در اینترنت تحقیق کرده باشید، مطمئناً با نام اتریوم روبه‌رو شده‌اید. اتریوم یکی دیگر از رمزارزهای برتر موجود در بازار است که در سال 2015 ایجاد شد.

همچنین اتریوم دارای یک پلتفرم بلاک‌چین با ارز دیجیتال خاص خود به نام اتر است. در حال حاضر، پس از بیت‌کوین، اتریوم به‌عنوان دومین رمزارز محبوب موجود در بازار شناخته می‌شود.

 

لایت‌کوین

یکی دیگر از رمزارزهایی که در بازار وجود دارد، لایت‌کوین است. این رمزارز شبیه بیت‌کوین است، اما سرعت بیشتری برای توسعه نوآوری‌های جدید، از جمله پرداخت‌ها و فرایندهای سریع‌تر برای انجام تراکنش‌های بیشتر را به کاربران ارائه می‌دهد.

روش خرید و فروش کریپتوکارنسی

روش خرید  وفروش کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست

پس از آنکه به این سؤال بسیار مهم پاسخ دادیم که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست، حال لازم است تا به بررسی این مسئله بسیار مهم بپردازیم که روش خریدوفروش کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست.

در راستای بررسی این مسئله باید گفت که برای خریدوفروش رمزارز تنها کافی است تا سه مرحله را طی و از این طریق به‌راحتی اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کنید.

 

انتخاب یک پلتفرم برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال

درصورتی‌که پس از آنکه به‌خوبی متوجه شدید که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست، برای خریدوفروش رمزارز لازم است تا به سراغ یک پلتفرم مناسب بروید. امروزه صرافی‌های مختلفی در حوزه مبادله رمزارزها وجود دارند و شما می‌توانید هزاران رمزارز را از طریق این صرافی‌ها خریدوفروش کنید. پس از انتخاب صرافی و ثبت‌نام در آن، می‌توانید به سراغ مرحله بعدی برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال بروید.

 

انتقال پول و بودجه به‌حساب صرافی

در گام بعدی نیاز است تا بودجه و پولی که برای خرید رمزارز در نظر گرفتید را به‌حساب صرافی انتقال دهید. شما می‌توانید از طریق ارزهای فیات یا استیبل کوین‌هایی چون تتر، حساب خود را در صرافی شارژ و از این طریق بودجه کافی برای خرید رمزارز را تأمین کنید.

 

ثبت سفارش و ترید رمزارز

در نهایت به‌منظور ترید ارزهای دیجیتال می‌توانید به سراغ بخش Market صرافی و پلتفرم خود آمده و سپس می‌توانید از بین رمزارزهای مختلفی که در این صرافی وجود دارد، فرایند خریدوفروش رمزارزها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 

سؤالات متداول

1) کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency)چیست؟

کریپتوکارنسی یک پول دیجیتالی غیرمتمرکز است که مبتنی بر فناوری بلاک‌چین است

2) برترین کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست؟

اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که در حال حاضر برترین کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست، می‌توان به Bitcoin، Ethereum، Tether، BNB، XRP، Cardano، Solana و Dogecoin اشاره کرد.

3) نکات مهم برای استخراج بیت‌کوین رایگان چیست؟

به دلیل شرایط خاصی که استخراج بیت‌کوین دارد، آموزش استخراج بیت‌کوین با گوشی یا استخراج بیت‌کوین با اندروید وجود ندارد. به همین دلیل به‌منظور ماین بیت‌کوین باید با خرید ماینر از نرم‌افزار استخراج بیت‌کوین استفاده کنید.

 

حرف آخر

در این مطلب به این سؤال بسیار مهم پاسخ دادیم که کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال (CryptoCurrency) چیست و مهم‌ترین نکاتی که برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال و استفاده از آن‌ها باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه کردیم.

شما می‌توانید تجربیات خود در مورد رمزارزها را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و از این طریق به سایر کاربران کمک کنید تا از دانش شما در این حوزه استفاده کنند.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.