بیت کوین کش چیست و چه کاربردی دارد؟

در این مطلب سعی داریم پاسخی جامع و کامل به سوال بیت کوین کش چیست به شما عزیزان ارائه دهیم. در حال حاضر ارزهای دیجیتالی در میان بازار سرمایه گذاری محبوبیت زیادی داشته و کاربران بسیاری در این زمینه سرمایه گذاریهای کلانی انجام میدهند.

از جمله محبوبترین ارزهای دیجیتالی میتوان به بیت کوین کش اشاره کرد. کارشناسان ارزهای دیجیتال همواره با سوالاتی مانند آینده بیت کوین کش چیست؟ آیا بیت کوین کش بخریم یا نه؟ رو به رو میشوند.

اگر شما هم جزو آن دسته کاربرانی هستید که در زمینه ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین کش و همچنین نحوه استخراج بیت کوین کش اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید؛ چرا که میخواهیم به شما بگوییم بیت کوین کش چیست و کارشناسان آینده بیت کوین کش را چگونه پیش بینی میکنند.

 

معرفی ارزدیجیتالی بیت کوین کش

قبل از هر چیز بهتر است بدانید بیت کوین کش چیست. بیت کوین کش نوعی ارز دیجیتالی است که به آن پول نقد الکترونیکی همتا به همتا هم گفته میشود. در پاسخ به کسانی که میگویند بیت کوین کش بخریم یا نه، باید بگوییم که بیت کوین کش در مدت زمان کوتاهی توانست در میان ارزهای دیجیتال محبوبیت زیادی به دست آورد؛ از همین رو خرید آن به تمام سرمایه گذاران دنیای ارزهای دیجیتال توصیه میشود.

این ارز دیجیتالی در مدت زمان کوتاهی توانست جایگاه ارزندهای در بازار سرمایه گذاری به دست آورد. نماد اختصاری بیت کوین کش BCH بوده و از انشعابات ارز دیجیتالی معروف بیت کوین است. این کوین دارای بلاک بزرگتری در شبکه خود بوده و از همین رو کارمزد کمتر و سرعت بیشتری دارد.

لازم به ذکر است که بیت کوین کش ارزشمندترین فورک بیت کوین در حال حاضر به شمار میرود. تعداد کل واحدهای این ارز دیجیتالی 21 میلیون بوده که تقریبا 19 میلیون آن در گردش است.

 

معرفی ارزدیجیتالی بیت کوین کش

 

بلاک بیت کوین چیست؟

در بالا گفتیم بیت کوین کش چیست و در این بین به بلاک بیت کوین هم اشارهای کردیم. اما ممکن است شما هم ندانید که بلاک بیت کوین چیست یا به طور کلی با چنین مسئلهای آشنایی نداشته باشید؛ از همین رو در ادامه به تعریفی جامع و کامل در این مورد میپردازیم.

بهتر است بدانید بلاک چین دفترچهای عمومی و غیر متمرکز به شمار میرود که بلاکها صفحات آن هستند. در واقع باید گفت بلاک به فایلی گفته میشود که ثبت اطلاعات مربوط به تراکنشهای شبکه بیت کوین به شکل دائمی و کامل روی آن انجام گرفته است. چندین بلاک با یک دیگر بلاکچین را به وجود میآورند.

لازم به ذکر است که ماینرها قبل از اضافه شدن تراکنش‌های بیت کوین به بلاکها آنها را تایید میکنند. اندازه یک بلاک تعیین کننده میزان پذیرش تراکنشها بوده و می‌توان به عنوان تعریفی کلی در مورد بلاک بیت کوین چیست گفت محلی برای ذخیره سازی تراکنشهای مختلف بلاک نام دارد.

سرعت استخراج بیت کوین کش هم تا حدود زیادی به بلاک بیت کوین وابسته است؛ به عبارتی باید گفت که هر اندازه بلاک بزرگ‌تر باشد، اطلاعات بیشتری در آن وجود دارد؛ لذا برای پردازش آن بلاک هزینه و زمان بیشتری مورد نیاز است.

در صورت وجود تراکنشهای بیش از حد مجاز در یک بلاک شبکه آن را رد خواهد کرد، پس باید متناسب با یک بلاک پردازشهای مورد نظر را به آن اضافه کرد. برای افزایش سرعت استخراج بیت کوین کش هم بهتر است که بلاکهای کوچک‌تر را مورد استفاده قرار داد.

 

چگونه بیت کوین کش به وجود آمد؟

پس از آنکه به خوبی فهمیدید بیت کوین کش چیست و بلاک بیت کوین به چه چیزی گفته میشود، بهتر است بدانید دلیل ساخت بیت کوین کش چیست و چگونه این کوین وارد دنیای ارزهای دیجیتالی شده است.

به طور کلی برای رفع اشکالاتی که در بیت کوین وجود داشت، بیت کوین کش ساخته شد. انجام تراکنشهای مربوط به بیت کوین با سرعت بسیار کندی انجام میشود. این مسئله باعث شده هزینههای تراکنشها در این ارز افزایش پیدا کند، از همین رو با توجه به غیر قابل تغییر بودن پروتکلهای مبتنی بر بلاک چین، برای بروز رسانی آن هارد فورک و سافت فورک را مورد استفاده قرار دادند.

در نسخههای قدیمی بلاک چین برای بهروزرسانی از سافت فورک استفاده میکردند. در ابتدا تصمیم بر آن بود که سافت فورک یک به روز رسانی برای بیت کوین باشد که مخالفتهای فراوان باعث شد هارد فورک را مورد استفاده قرار دهند.

از آن جایی که هارد فورک با نسخههای قدیمی سازگار نبود، کاربران برای استفاده از آن باید نسخههای خود را ارتقا میدادند؛ از همین رو تصمیم گرفته شد ارزی جدید برای پشتیابی از شبکه هارد فورک ایجاد گردد. بدین ترتیب بیت کوین کش به وجود آمد. شبکه این کوین همان بلاک چین بیت کوین است که در بالا به خوبی توضیح دادیم بلاک بیت کوین چیست.

بهتر است بدانید انجام تراکنش‌ها در بلاک بیت کوین کش تقریبا 30 تا 60 تراکنش بیشتر از بیت کوین است؛ پس می‌توان نتیجه گرفت استخراج بیت کوین کش به مدت زمان کمتری نیاز دارد.

 

چگونه بیت کوین کش به وجود آمد؟

فری بیت کوین کش چیست؟

یکی از سوالات بسیار زیادی که کاربران علاوه بر اینکه بیت کوین کش چیست میپرسند این است که فری بیت کوین کش چیست و چگونه میتوان آن را بدست آورد؟ در پاسخ باید بگوییم فری بیت کوین کش همان بیت کوین کش رایگان است. در حال حاضر سایتهای بسیار زیادی بیت کوین کش رایگان ارائه میدهند.

شیوه کار در این سایتها به این گونه است که باید در مدت زمانهای مشخصی از آنها بازدید کنند و به ازای هر بازدید این سایتها به کاربران بیت کوین کش رایگان میدهند.

به عبارتی در ازای هر بازدید از سایت مربوطه، آن سایت به کاربر یک ساتوشی بیت کوین کش میدهد. ساتوشی کوچک‌ترین واحد یک بیت کوین به شمار میرود. قیمت ساتوشی بیت کوین کش بسیار پایین بوده و کاربر برای رسیدن به یک بیت کوین کش کامل باید مدت زمان زیادی صرف کرده و ساتوشیهای فراوانی جمع آوری کند.

لازم به ذکر است که بیت کوین کش قیمت پایینتری نسبت به بیت کوین دارد؛ از همین رو برای به دست آوردن یک بیت کوین کش به ساتوشی کمتری نیاز است. با توجه به اینکه قیمت ساتوشی بیت کوین کش پایین است شما میتوانید در سایتهای ارائه دهنده آن برای افزایش سرعت جمع آوری یک واحد بیت کوین کش چند ساتوشی خریداری کنید.

 

فری بیت کوین کش چیست؟

 

بیت کوین کش یا اتریوم

با توجه به مطالبی که در بالا به آنها اشاره کردیم، حال دیگر دریافتهاید که بیت کوین کش چیست. اما هنوز هم پاسخ جامی در مورد این سوال که آیا بیت کوین کش بخریم یا نه به شما داده نشده؛ به همین علت تصمیم گرفتهایم تفاوتهای این ارزدیجیتالی با اتریوم را بازگو کنیم.

اتریوم علاوه بر این ارزی دیجیتالی است نوعی پلتفرم متن باز هم به حساب میآید که روی تکنولوژی بلاک چین اجرا شده است. این پلتفرم به صورت غیر متمرکز فعالیت کرده و توزیع و ایجاد برنامههای کوچک کامپیوتری را که نوعی قرارداد هوشمند شناخته میشوند را فراهم میسازد.

امنیت این پلتفرم به شدت بالا بوده و هیچ شخص ثالثی قادر به دستکاری، خراب کردن یا سانسور اطلاعاتی که روی آن قرار میگیرد نیست. اتریوم در سال 2015 توسط یک برنامه نویس کانادایی به نام ویتالیک بوترین ساخته شد و در ابتدا هر واحد آن تنها 10 دلار قیمت داشت، اما در مدت زمان کوتاهی قیمت آن اوج گرفت. در حال حاضر این ارز برخلاف بیت کوین کش قیمت آن چنانی ندارد و با افت شدیدی روبه رو شده است.

با این حال میتوان گفت آینده بیت کوین کش به نسبت اتریوم بهتر است؛ چرا که این ارز دیجیتالی روز به روز در حال تکامل بوده و جزو ارزهای اصلی در دنیای دیجیتال به شمار میرود.

امروزه بیت کوین کش را طلای دیجیتال میگویند؛ به این دلیل که نرخ پذیرش آن افزایش چشم گیری داشته به همین علت هم جابه جایی پول و تراکنش‌ها با سرعت بیشتری در آن صورت میگیرد.

با وجود این توضیحات، حتما تاکنون پاسخ سوال بیت کوین کش بخریم یا نه را دریافت کردهاید.

 

سخن پایانی

در مطالب بالا گفتیم که بیت کوین کش چیست و آینده بیت کوین کش چگونه پیش بینی شده است. همچنین سعی کردیم اطلاعاتی به شما ارائه دهیم که بفهمید فری بیت کوین کش چیست. شما با خواندن این مطالب به راحتی میتوانید در میان بیت کوین کش یا اتریوم یکی را خریداری کنید.

 

سوالات متدوال

1) کارشناسان آینده بیت کوین کش را چگونه پیش بینی میکنند؟

مطمئنا چشم اندازهای خوبی در مورد آینده بیت کوین کش وجود دارد و کارشناسان هم آن را تایید کردهاند.

2) فری بیت کوین کش چیست و آیا به راحتی میتوان آن را به دست آورد؟

فری بیت کوین کش یا همان بیت کوین کش رایگان در سایتهای مختلف ارائه میشود و برای به دست آوردن آن تنها باید از سایت مربوطه بازدید کرد.

3) بیت کوین کش یا اتریوم، کدام یک بهتر است؟

با توجه به اینکه اتریوم دچار افت شدیدی شده آینده بیت کوین کش درخشانتر است.

4) قیمت ساتوشی بیت کوین کش چقدر است؟

برای دریافت قیمت ساتوشی بیت کوین کش میتوانید به صرافیهای مختلف مراجعه کنید، اما مطمئنا بیت کوین کش قیمت بسیار بالاتری نسبت به یک ساتوشی بیت کوین داشته و برای بدست آوردن آن باید تعداد زیادی ساتوشی جمع آوری کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.