ارزش بازار شیبا اینو + هر آنچه که باید در مورد آن بدانیم

ارزش بازار شیبا اینو یکی از مهم‌ترین مواردی است که درباره این ارز دیجیتال در نظر گرفته می‌شود. شیبا اینو قدمتی کمتر از ارزهای معروف در بازار دارد اما در زمان کم توانست هم پیشرفت عالی داشته باشد و هم طرفداران زیادی پیدا کند.

 از این رو خرید و فروش آن هم بسیار زیاد شد و همین باعث شد تا تریدرها و هولدرها جایگاه این ارز در مارکت کپ را مهم بدانند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا ارزش بازار شیبا اینو را بررسی کنیم و درباره هر آنچه که در مورد این رمز ارز باید بدانیم، اطلاعات کسب کنیم. پس با ما تا پایان این مطلب کاربردی همراه باشید.

درباره میم کوین شیبا اینو بیشتر بدانیم

ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارند که سعی می‌کنند بیت کوین را شکست دهند و از این رمز ارز بهتر به نظر برسند. شاید تعداد کمی موفق به این کار شدند که شیبا اینو یکی از همین کریپتوکارنسی‌هاست. شیبا با ۴۳ میلیون بازدید در سال ۲۰۲۱ حتی معروف‌تر از بیت کوین دیده شد و بسیار درخشید.

میم کوینی که عده‌ای از متخصصان در این زمینه آن را یک پامپ و دامپ می‌دانستند، یعنی ارزی که سریع معروف شده و سریع هم از بین می‌رود. اما عده‌ای عقیده دارند که شیبا اینو می‌تواند یک آینده عالی داشته باشد و به بسیار پیشرفت کند. شیبا اینو به عنوان رقیب دوج کوین در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و هر دو در دسته میم کوین‌ها قرار می‌گیرند. اما باید گفت که شیبا در حقیقت یک توکن است.

تفاوت بین توکن و کوین یا سکه این است که سکه‌ها بلاکچین خاص خود را دارند که از آن‌ها می‌توان به بیت کوین یا دوج کوین اشاره کرد. اما توکن‌ها روی بلاکچین‌هایی که از قبل ایجاد شده‌اند تشکیل می‌شوند؛ بنابراین شیبا اینو یک توکن است؛ زیرا روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است.

اکوسیستم شیبا اینو شامل سه توکن شیب (SHIB)، لیش (LEASH) و بون (BONE) است که مهم‌ترین اجزای آن را تشکیل می‌دهند. تمام این موارد که درباره این توکن گفتیم و آشنایی با آن باعث می‌شود تا ارزش بازار شیبا اینو برای کسی که قصد دارد با این میم کوین و حواشی آن کار کند بهتر قابل به درک باشد. در ادامه درباره جایگاه این ارز در بازار بیشتر صحبت خواهیم کرد و بحث ترید یا سرمایه‌گذاری روی آن را هم بررسی می‌کنیم.

ارزش بازار شیبا اینو بر چه اساس تعیین می شود؟

بعد از اینکه درباره شیبا اینو اطلاعات به دست آوردیم و با آن آشنا شدیم، مهم‌ترین ویژگی دیگر که باید درباره آن بدانیم، ارزش بازار شیبا اینو است‌. برای کسانی که این ارز را خرید و فروش می‌کنند یا به اصطلاح ترید را انجام می‌دهند بسیار مهم است که بدانند جایگاه این ارز در بازار کجاست و چه عواملی باعث بالا و پایین رفتن قیمت آن می‌شود.

 هم‌چنین کسانی که هولد را انتخاب می‌کنند یا سرمایه گذاری بلند مدتی را روی این رمز ارز انجام داده‌اند، آینده آن در بازار را مهم می‌دانند. در اینجا باید گفت که ارزش بازار شیبا اینو بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. زمانی که شیبا اینو معروف شد همان‌طور که در بالا بیان کردیم، روی بلاکچین اتریوم تاسیس شده بود.

 همان موقع ریوشی، سازنده گمنام شیبا عرضه اولیه شیبا اینو را به ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم و شناخته شده‌ترین افراد در زمینه ارز دیجیتال داد. ویتالیک اول از اینکه مقدار بسیار زیادی شیبا دریافت کرده بود بسیار متعجب شد اما زمانی که برای کمک به بیماری کرونا تعدادی از آن‌ها را فروخت در ابتدا باعث پایین آمدن ارزش و سپس بالا رفتن آن شد.

این پیشرفت ادامه داشت تا اینکه ارزش شیبا اینو بسیار افزایش یافت. علاوه بر این شیبا اینو قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به ارزهای با ارزش دیگر در بازار مانند بیت کوین و اتریوم دارد. همین باعث می‌شود تا خرید و فروش آن بالاتر رود و ارزش شیبا را در بازار بیشتر کند. هم‌چنین این ارز NFTهای محبوبی هم ایجاد کرده است و دنیای متاورسی دارد که این هم باعث تعیین ارزش بازار شیبا اینو می‌شود؛ زیرا افراد برای خرید زمین در متاورس شیبا به توکن‌های آن احتیاج دارند. البته نهنگ‌ها هم بر ارزش بازار این رمز ارز تاثیر می‌گذارند.

 نهنگ در ارز دیجیتال به کسی گفته می‌شود که تعداد بسیار زیادی از آن ارز را در اختیار دارد و اگر از آن ارز چیزی را بفروشد در قیمت آن تاثیر می‌گذارد. زمانی که یک نهنگ ۲۵ درصد از سهام خود را فروخت قیمت شیبا به پایین‌ترین حد خود در بازار رسید اما باز هم بالا رفت.

آیا افراد تاثیرگذار در دنیا بر ارزش بازار شیبا اینو اثر می‌گذارند؟

در بالا بیان کردیم که بوترین یکی از کسانی است که ارز دیجیتال اتریوم را تاسیس کرده است، با فروش تعداد زیادی از این ارز بر بازار آن تاثیر گذاشته بود. پس در اینجا می‌توان به این موضوع رسید که افراد تاثیرگذار چه در دنیا و چه در ارز دیجیتال می‌توانند موقعیت یا ارزش بازار شیبا اینو را تغییر دهند. ایلان ماسک یکی از ثروتمندترین افراد دنیا هم بر ارز شیبا تاثیراتی را گذاشته است. هم‌چنین مدیر یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال به نام کراکن هم بر ارزش و جایگاه شیبا اثر داشت. در زیر نحوه تاثیر گذاری این افراد را بررسی می‌کنیم‌.

  • ویتالیک بوترین: اهدای ۵۰ میلیون توکن شیبا اینو به هندوستان و توکن سوزی شیبا اینو. این اقدام بسیار بر ارزش بازار شیبا اینو تاثیر گذاشت و آن را به جایگاه بالاتر هدایت کرد. هم‌چنین بوترین شیبا اینو را برای اولین بار در امور خیریه استفاده کرد که در نوع خود بسیار تاثیرگذار بود.
  • ایلان ماسک: حمایت ایلان ماسک از یک ارز دیجیتال تاثیر بسیار زیادی بر آن ارز می‌گذارد. توییت‌های این فرد درباره شیبا اینو هم بسیار مثبت بود و باعث شد که قیمت آن حدود ۳۰۰ درصد بیشتر شود.
  • مدیر عامل صرافی کراکن: صرافی کراکن و مدیر عامل آن یکی از اولین افراد در نوع خود بودند که از شیبا اینو حمایت کرده و آن را در این صرافی اضافه کردند. این کار هم باعث افزایش ارزش بازار شیبا اینو شد و اعتبار آن را بالا برد‌؛ زیرا کراکن یکی از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال است.

آیا افراد تاثیرگذار در دنیا بر ارزش بازار شیبا اینو اثر می‌گذارند؟

ارزش بازار شیبا اینو در آینده به چه صورت است؟

ارزش بازار شیبا اینو در پیش بینی قیمت شیبا که ارائه شده است همیشه خوشبینانه بوده و به دلیل وضعیتی که در بازار دارد و ویژگی‌های خود شیبا اینو به نظر می‌رسد که در آینده روزهای بهتری در انتظار این رمز ارز است. شیبا اینو با قیمت کم و خرید بالا همیشه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی که خرید و فروش انجام می‌دهند بوده است. این درست است که شیبا مخالفان زیادی هم دارد اما این موضوع تاثیری بر ارزش بازار شیبا اینو نگذاشته و حتی آینده خوبی را هم برای آن پیش بینی می‌کند.

نتیجه گیری

اگر شما هم یکی از طرفداران شیبا اینو هستید یا اینکه قصد کار با این رمز ارز را دارید، ارزش بازار شیبا اینو حتما برای شما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است که باید درباره آن اطلاعات داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب سعی بر آن شد تا تمامی نکات لازم درباره ارزش بازار این رمز ارز را برای شما بیان کنیم و اطلاعات لازم را به شما بدهیم. شما هم می‌توانید در این باره نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و اگر اطلاعات تکمیلی در این زمینه دارید برای ما کامنت بگذارید.

 

سوالات متداول

1) ارزش بازار شیبا اینو به صورت لحظه‌ای را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن ارزش و جایگاه لحظه‌ای شیبا در بازار می‌توان به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کرد.

2) آیا ارزش بازار شیبا اینو همیشه بالا بوده است؟

این رمز ارز مانند بسیاری از ارزهای دیگر بالا و پایین‌های زیادی داشته است.

3) کدام ارزهای دیجیتال بر ارزش بازار شیبا اینو تاثیر دارند؟

چون شیبا اینو بر بلاکچین اتریوم ساخته شده است، این ارز ممکن است بر شیبا تاثیر بگذارد.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.