استیبل کوین Shi (مزایا و معایب + انواع استیبل کوین ها)

استیبل کوین ها یا استیبل کوین های shi، فقط ارزهای رمزنگاری شده هستند که ارزش آنها با برخی دارایی های پایدار مانند فلزات گرانبها یا ارزهای فیات مانند دلار آمریکا مرتبط است؛ در حقیقت، دسته بندی های مختلف استیبل کوین اساساً دارایی های پشتوانه ای آنها را نشان می دهند.

استیبل کوین‌ها مطمئن‌ترین راه‌حل را برای تامین سرمایه در صورت قیمت‌های بسیار بی‌ثبات کریپتو ارائه می‌دهند و به همین دلیل، مردم برای حفظ ثروت خود به دنبال سرمایه گذاری روی فلزات گرانبها، دارایی های ارزشمند یا املاک انحصاری هستند.

در نتیجه، تقاضا برای اطلاعات جامع در مورد انواع مختلف استیبل کوین در چند وقت اخیر به شدت افزایش یافته است؛ بنابراین، اگر شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر، علاقمند به یادگیری استیبل کوین shi در نگاه کلی هستید، می توانید تا پایان این مقاله، ما را همراهی کنید.

 

استیبل کوین Shi چیست؟

ریوشی در پست وبلاگ خود، SHI را به عنوان “یک سکه با الگوی پایدار که همیشه به 1c می چسبد” توصیف می کند؛ از طرف دیگر، او  shiرا به عنوان یک «مبادله جهانی دارای ارزش برای مردم» به تصویر می کشد.

به گفته ریوشی، هدف نهایی در فرآیند استیبل کوین shi این است که SHI به یک “ارز جهانی باثبات تبدیل شود تا مردم در همه کشورها بتوانند به آن به عنوان یک ذخیره ارزشمند و روشی برای پرداخت نگاه کنند”.

استیبل کوین ‌ها خود را به یک دارایی باثبات‌تر، مانند یک ارز فیات (دلار آمریکا) می‌چسبانند؛ این ویژگی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا از مزایای ارز دیجیتال و در عین حال کاهش نوسانات مرتبط با آن استفاده کنند.

Shi، قابلیت قفل کردن ذخایر را دارد؛ در ادامه نیز ریوشی اضافه کرده است که شی‌ها باید با دقت ساخته شود تا به اوراکل های شخص ثالث اتکا نشود، آنها باید به گونه ای به تولید برسند که کاملاً محدود، همیشگی و مستقل باشند.”

استیبل کوین Shi چیست؟

مزایا و معایب استیبل کوین shi

استیبل کوین shiها که به عنوان یک دارایی با ثبات در جهان شناخته می شوند، مزایا و معایبی دارند که آگاهی از آنها، سبب شناخت هر چه بیشتر ما نسبت به استیبل کوین شی می شود؛ برخی از مهم ترین مزیت ها و معایب استیبل کوین shi عبارتند از:

مزایای استیبل کوین shi معایب استیبل کوین shi
دارای ارزش ثابت نیازمند یک نهاد یا شخص ثالث
سادگی در انجام تراکنش نابود شدن استیبل کوین ها با از بین رفتن بازار کریپتو
عرضه شدن با پشتوانه ارز حقیقی دارای الگوریتم هایی در جهت دستکاری StableCoin‌ها
عدم دستکاری توسط سفته بازها تاثیرگذاری استیبل کوین ها بر ارزهای فیات
استفاده معامله گران در بازارهایی با نوسانات زیاد نیاز به حسابرسی بیرونی در جهت اعتماد از سرمایه و دارایی‌تان

 

انواع استیبل کوین ها

استیبل کوین ها، انواع مختلفی دارند؛ در واقع، انواع مختلف StableCoinها به استفاده آنها از چند پشتیبانی که در جهت حفظ و ثبات خود به کار می برند، مربوط می شود؛ استیبل کوین ها به 2 نوع متمرکز و غیر متمرکز تقسیم می شوند و هر کدام از آنها هم انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 

استیبل کوین های دارای وثیقه Fiat (متمرکز)

استیبل کوین‌های وثیقه‌شده فیات، اصلی‌ترین نوع استیبل‌کوین‌هایی هستند که با آن‌ها مواجه می‌شوید؛ این نوع از استیبل کوین ها از پشتوانه یک ارز فیات مانند یورو، پوند انگلیس یا دلار آمریکا برخوردار هستند.

استیبل کوین های دارای وثیقه فیات ساده ترین انواع استیبل کوین با نسبت پشتوانه 1:1 هستند؛ این پشتوانه سهمیه ای نشان می دهد که که یک استیبل کوین برابر با یک واحد ارز مانند یک یورو یا یک دلار است.

 

استیبل کوین های دارای پشتوانه کالا (متمرکز)

همانطور که از نام آن مشخص است، استیبل کوین‌های دارای پشتوانه کالا دارای پشتوانه انواع مختلفی از دارایی‌های قابل تعویض مانند فلزات گرانبها هستند؛ رایج ترین کالایی که به عنوان وثیقه برای استیبل کوین های دارای پشتوانه کالا استفاده می شود، طلا است.

صاحبان استیبل کوین‌های دارای وثیقه کالا، به طور کلی، مالکیت یک دارایی مشهود با ارزش واقعی را بر عهده دارند؛ این یک مزیت بسیار عالی نسبت به اکثر ارزهای دیجیتال به شمار می رود.

 

استیبل کوین های دارای پشتوانه رمزنگاری (متمرکز)

استیبل کوین های دارای وثیقه رمزنگاری شده در مقایسه با استیبل کوین های دارای وثیقه فیات، تمرکززدایی بهتری را ارائه می دهند؛ علاوه بر این، برخی از استیبل کوین‌های دارای پشتوانه رمزنگاری از پشتوانه انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال برای ایجاد اطمینان از توزیع کارآمد ریسک برخوردار هستند.

 همچنین، استیبل کوین‌های دارای پشتوانه رمزنگاری از مزیت نقدینگی بهبود یافته نیز برخوردارند و می توان گفت، استیبل کوین های دارای وثیقه رمزنگاری شده یکی از پیچیده ترین انواع استیبل کوین هستند که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

استیبل کوین های الگوریتمی (غیر متمرکز)

استیبل کوین های غیر وثیقه ای یا الگوریتمی هیچ دارایی یا وثیقه ای برای حمایت از آنها ندارند؛ اساساً، استیبل کوین‌های الگوریتمی می‌توانند با توجه به اصول عرضه و تقاضای بازار، ثبات را ارائه دهند.

 علاوه بر این، توجه به این نکته نیز مهم است که استیبل کوین های الگوریتمی دارای بالاترین سطح عدم تمرکز و استقلال هستند؛ همچنین بد نیست بدانید که هیچ وثیقه ای در مورد استیبل کوین های الگوریتمی برای نقدینگی وجود ندارد و همه می توانند در صورت سقوط و کسادی بازار، پول خود را از دست بدهند.

استیبل کوین های الگوریتمی (غیر متمرکز)

سوالات متداول

1) ویژگی یا کاربرد استیبل کوین shi چیست؟

سود مالی، قراردادهای هوشمند با قابلیت ردیابی، انجام معاملات روزانه، ثبات در ارزش سرمایه و داراییف تسهیل در پرداخت ها، دریافت وام های ارز دیجیتال و بهتر کردن عملکرد صرافی ها از جمله ویژگی های استیبل کوین های SHI محسوب می شوند.

2) بهترین و محبوب ترین استیبل کوین ها در بازار کدامها هستند؟

از جمله محبوب ترین و بهترین استیبل کوین های موجود در بازار، می توان به دای، دلار GUSD، تتر، توکن طلایی، Neutrino، بایننس، USDC، TrueUSD و ارز ترا و دلار PAX اشاره کرد.

3) SHI چه تأثیری بر قیمت memecoin خواهد داشت؟

Shiba Inu تمرکز خود را از memecoin بودن به ایجاد SHI به عنوان اولین استیبل کوین خود در بازار ارزهای دیجیتال تغییر داده است؛ همچنین شی به عنوان ذخیره ارزش و روش پرداخت استفاده خواهد شد. با حفظ ثبات SHI، قیمت آن به 0.01 دلار آمریکا می رسد.

4) استیبل کوین ها در هنگام بازگشت سرمایه چگونه رفتار می کنند؟

استیبل کوین‌ها پتانسیل بالقوه بازگشت سرمایه (ROI) ) بالا را برای سرمایه‌گذاران مانند ارزهای رمزنگاری‌ نشده بدون اتصال فراهم نمی‌کنند.

 

جمع بندی

هر گونه استیبل کوین ویژگی منحصر به فرد خود را دارد؛ انواع مختلف استیبل کوین به وضوح روش های مختلفی را نشان می دهد که استیبل کوین ها می توانند کار کنند. در حال حاضر، استیبل کوین ها با چهار مدل متمایز کار می کنند که از ساختارهای مختلف وثیقه پیروی می کنند.

استیبل کوین های دارای پشتوانه رمزنگاری، نقدینگی بهتری ارائه می دهند، در حالی که استیبل کوین های دارای پشتوانه فیات برای مبتدیان آسان تر قابل درک و استفاده هستند؛ در رابطه با این موضوع، ما به بررسی انواع استیبل کوین ها در محتوای همین مقاله پرداخته ایم.

چنانچه در رابطه با تاریخچه ارز شیبا، خرید شیبا اینو، فروش شیبا اینو، پیش بینی پلن بی در مورد شیبا و مسائلی این چنینی سوالی دارید، می توانید سوالات خود را با درج آنها در بخش نظرات سایت، با ما در میان بگذارید.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.