تغییرات احتمالی اتریوم در سال 2023 میلادی کدامند؟

در این مقاله قصد داریم به تحلیل و بررسی ارز دیجیتال اتریوم بپردازیم و مهم ترین رخ دادهای تاثیر گذار بر قیمت این رمز ارز را مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که می‌دانید یکی از مواردی که برای پیش بینی قیمت اتریوم می‌توان از آن استفاده کرد گذشته این رمز ارز می‌باشد. در صورتی که شما عزیزان نیز از جمله افراد هستید که قصد سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز را دارید، توصیه ما به شما عزیزان این است که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را در این مورد خدمت شما عزیزان ارائه کنیم.
اگر از جمله فعالان بازار ارز دیجیتال باشید به خوبی به این مسئله آگاه هستید که سال 2022 میلادی یکی از سال‌های پر از فراز و نشیب ارز دیجیتال اتریوم به شمار می‌رفت. در این سال قیمت اتریوم نیز از گزند کلاهبرداران در امان باقی نماند و سقوط‌های پی در پی را در این رمز ارزشاهد بودیم. اما علیرغم اتفاقاتی که برای این رمز ارز رخ داد، بسیاری از فعالان و کارشناسان بازار ارز دیجیتال این رمز ارز را به دلیل تلاش بسیار زیادی که توسعه دهندگان آن داشتند، پر جنب و جوش ترین رمز ارز سال نامیدند. در این مطلب با ما همراه باشید تا در ابتدا گام‌ها و اهداف مهمی که این رمز ارز در سال 2023 میلادی دارد را مورد بررسی قرار دهیم و سپس قیمت اتریوم در سال 2023 را مورد ارزیابی قرار دهیم.

تغییرات احتمالی اتریوم در سال 2023 میلادی کدامند؟

یکی از بزرگترین اهدافی که این رمز ارز در سال جدید دارد، راه اندازی پروژه جدید اتریوم یعنی اتریوم 2.0 می‌باشد. در حال حاضر تمامی تمرکز توسعه دهندگان اتریوم در سال 2023 میلادی بر مقیاس پذیری این شبکه می‌باشد. اما قبل از این که این اتفاق رخ دهد، نیاز به پیش نیازهای کوچکی می‌باشد. به عنوان مثال پروپوزال‌های بسیاری وجود دارند که در سال 2023 میلادی و حتی 2024 میلادی قرار است که بر روی این شبکه مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال پرپوزال EIP-4844 یکی از مواردی است که به کاهش هزینه نهایی تراکنش برای کاربران کمک خواهد کرد. علاوه بر این، آپدیت ماشین حساب مجازی اتریوم نیز یکی دیگر از مواردی است که به احتمال زیاد دچار تغییر و تحول خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت مفصل‌تر به بررسی تغییرات این شبکه بپردازیم.

 

هارد فورک شانگهای

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال اتریوم هر دو هفته یکبار گرد هم خواهند آمد و درباره رودمپ و آپگریدهای بعدی بحث خواهند کرد. در حال حاضر قرار است که نقطه عطف بعدی اتریوم هاردفورک شانگهای باشد که قرار است که مارس 2023 میلادی شاهد آن باشیم. مهمترین اتفاقی که به واسطه این هاردفورک شاهد آن خواهیم بود، آزادسازی اترهای استیک شده در قرارداد هوشمند بیکن چین می‌باشد. همان طور که می‌دانید بعد از بروز رسانی مرج اتریوم، الگوریتم این سیستم از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام تغییر خواهد کرد. کاربران از سال 2020 میلادی قادر به استیک ارز دیجیتال اتریوم بودند، اما امکان برداشت آن به جز با کمک لیکویید استیکینگ وجود نداشت. هارد فورک شانگهای در حال حاضر به واسطه حضور خود در شبکه ارز دیجیتال اتریوم این مشکل را به صورت مامل حل خواهد کرد.

 

تحولات شبکه اتریوم بعد از هاردفورک شانگهای

بعد از راه اندازی این هاردفورک قرار است که اترهای استیک شده را از زنجیره بیکن چین به ماشین حساب مجازی اتریوم منتقل نمایند. ولیدیتور باید قبل از برداشت تمامی اترهای خود را از صف اعتبار سنجی خارج نماید. این اتفاق تا زمانی رخ خواهد داد که بعد از برداشت 32 اتر را شاهد باشیم. برای برداشت ارز دیجیتال اتر باید یک تراکنش جدید را انجام دهیم که با سایر تراکنش‌های بازار ارزهای دیجیتال متفاوت خواهد بود. در زمانی که ماشین حساب مجازی اتریوم یک تراکنش معمولی را انجام دهد، میزان مشخصی از دارایی به عنوان کارمزد پرداخت خواهد شد. اما این مسئله در مورد برداشت به این صورت نخواهد بود و برداشت بدون قید و شرط صورت خواهد گرفت. این مسئله به پیچیدگی‌های تراکنش‌های معمولی خاتمه خواهد داد و امنیت برداشت را تا حد بسیار زیادی بالا خواهد برد.

در حقیقت آزاد سازی به این صورت است که بیکن چین اطلاعات و داده‌های مورد نظر را به EVM ارسال خواهد کرد. اعتبار سنج‌ها نیز قادر خواهند بود برداشت را از بیکن چین آغاز نمایند و جدا از تراکتش‌های معمولی به صورت مستقیم وارد بلاک نمایند. تمامی مواردی که به آن اشاره کردیم بدون نیاز ماشین حساب مجازی اتریوم صورت خواهد گرفت. البته جا دارد به این مسئله نیز اشاره کنیم که بحث‌های بسیاری در مورد میزان امنیت و ایمنی این فناوری وجود دارد که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

 

آپدیت ماشین مجازی اتریوم/ سال 2023 میلادی

این آپدیت شامل یک سری پروپوزال‌هایی است که با هدف ارتقای ماشین حساب مجازی اتریوم به مرحله اجرایی خواهند رسید. اگر از جمله فعالان بازار ارز دیجیتال باشید به خوبی به این مسئله واقف هستید که ماشین حساب مجازی اتریوم محیطی است که در آن قراردادهای هوشمند به مرحله اجرا خواهند رسید. برای پیاده سازی تغییرات بر روی این ماشین حساب تاریخ دقیقی مشخص نشده است. در ابتدا قرار بود که به روز رسانی این ماشین حساب نیز به همراه شانگهای صورت گیرد. حال سوال اصلی این است که این پروپوزال چه دستاوردی را به همراه خواهد داشت؟ برای جواب به این سوال جا دارد به این مسئله اشاره کنیم که در صورت ارتقای این ماشین حساب، قراردادهای هوشمند به سادگی تجزیه خواهند شد و فرآیند دیباگ سازی و یا همان رفع اشکال نیز با سرعت به مراتب بیشتری انجام خواهد شد. این موارد از جمله اهدافی است که این پروپوزال به همراه خواهد داشت.

 

 

پرتو دنک شاردینگ/2023 میلادی

مهم ترین بخش نقشه راه ارز دیجیتال اتریوم در سال 2023 میلادی شاردینگ یا موازی سازی داده می‌باشد. شاردینگ به فرآیند تقسیم پایگاه داده به صورت افقی گفته می‌شود. در مورد ارز دیجیتال اتریوم این پیاده سازی همزمان با رول آپ‌های لایه دو هم‌افزایی ایجاد می‌گردد. به واسطه استفاده از این فناوری تقسیم بار میان شاردینگ‌های مختلف صورت خواهد گرفت و همین مسئله به کاهش ازدحام شبکه و افزایش سرعت پردازش هر تراکنش در ثانیه کمک خواهد کرد. با مهاجرت اتریوم به اتریوم 2.0 دیگر شبکه ارز دیجیتال اتریوم نیزی به وابستگی‌هایی به مانند زنجیره آپتیمیزم و آربیتروم نخواهد داشت. بعد از اجرایی شده اتریوم 2. مقیاس پذیری شبکه ارز دیجیتال اتریوم از سطح شبکه اصلی صورت خواهد گرفت و سرعت شبکه بسیار بالا خواهد رفت.

شاید برای برخی از شما عزیزان این سوال مطرح شود که شارد به چه معناست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شارد در اصطلاح به معنی یک قطعه سرامیک، فلز یا شیشه می‌باشد که دارای لبه‌های تیز می‌باشد. از نظر معمای بلاکچین، شاردینگ مفهومی برای توضیح ایده قطعه بندی داده است که به هر یک از این قطعه‌ها شارد گفته می‌شود. پس با توجه به این مسئله می‌توان به این موضوع پی برد که هر شارد مجموعه‌ای از داده‌های مستقل از بلاکچین را به همراه خود حمل خواهد کرد. شاردینگ مشکلات بسیاری را حل خواهد کرد که از جمله آنان می‌توان به حل مشکل مقیاس پذیری و تمرکز زدایی اشاره کرد. در حال حاضر بلاکچین ارز دیجیتال اتریوم حاوی یک ترابایت داده است که تهیه فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای اجرای نود را به مراتب گران تر خواهد کرد. به صورت کلی هر چقدر میزان هزینه نود بیشتر باشد، احتمال غیرمتمرکز شدن آن به مراتب کمتر خواهد شد. شاردینگ قادر خواهد بود به این نگرانی‌ها پایان دهد و مشکل تمرکز زدایی را به صورت کامل برطرف کند.
دنک شاردینگ چیست؟ دنک شاردینگ یکی از انواع معمای شاردینگ است. به صورت خلاصه می‌توان این گونه بیان کرد که دنک شاردینگ یک راه کار برای رول آپ محور است. این شاردینگ‌ها قادر به کاهش میزان هزینه معاملات خواهند بود. دنک شاردینگ عادی برای هر داده رول آپ 16 مگابایت فضا به هر بلاک اضافه خواهد کرد. این مسئله در حالی است که در پرتو دنک شاردینگ تنها یک مگابایت فضا اضافه خواهد شد.
تغییر بزرگ در این شاردینگ‌ها در مقایسه با سایر شاردینگ‌ها در این است که برای پردازش در این شاردینگ‌ها فقط یک سازنده بلاک نیاز خواهد بود. همه این مواردی که به آن اشاره کردیم شاید هم گیج کننده و هم شگفت انگیز به نظر برسند، اما رسیدن شبکه اتریوم به نقطه‌ای که برای شاردینگ آماده باشد ممکن است که زمان بسیاری را نیاز داشته باشد. دقیقا اینجا است که دنک شاردینگ وارد عمل خواهد شد و روند کار را به مراتب سریع تر به پیش خواهد برد.

 

پیش بینی قیمت اتریوم در سال 2023 میلادی

قیمت اتریوم در سال آینده به فاکتورهای بسیار بستگی دارد که یکی از آنان ارز دیجیتال بیت کوین می‌باشد. به بیان ساده هر چقئدر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین بالاتر برود، شاهد افزایش قیمت اتریوم نیز خواهیم بود. در حال حاضر قیمت اتریوم چیزی در حدود 11200 دلار می‌باشد که نسبت به ابتدای سال گذشته بیش از 70 درصد ارزش خود را از دست داده است. البته جا دارد به این مسئله اشاره کنیم که این رمز ارز نزول‌های بیشتر از این را نیز تجربه کرده است که مهم‌ترین آنان در سال 2018 میلادی روی داد. اگر بخواهیم قیمت اتریوم را بر اساس تاریخ مورد بررسی قرار دهیم، به این موضوع خواهیم رسید که این رمز ارز هنوز به کف قیمتی خود نرسیده است.

علاوه بر این مسئله اگر نگاهی به دامیننس بیت کوین بیاندازیم به این موضوع پی خواهیم برد که در حال حاضر ارزش آلت کوین‌ها بسیار بیشتر از آن است ه بتوان با اطمینان گفت که به کف بازار خرسی رسیده‌ایم. در حال حاضر بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که قیمت اتریوم در حال حاضر در سطح قابل قبولی قرار دارد و ما در سال 2023 میلادی کاهش قیمت بیشتری را در این رمز ارز شاهد خواهیم بود. در حال حاضر مهم ترین اتفاقی که باید در سال 2023 میلادی شاهد آن باشیم هارفوک شاردینگ می‌باشد که به احتمال زیاد تاثیرات مثبتی را بر روی قیمت اتریوم خواهد گذاشت.

 

هارد فورک شاردینگ چه تاثیری بر قیمت اتریوم در سال 2023 میلادی خواهد گذاشت؟

همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، فرآیند استیکینگ ارز دیجیتال اتریوم در سال 2020 میلادی آغاز شد. اما در آن زمان نیز بسیاری از فعالان به این مسئله واقف بودند که تا زمان طولانی نیز قادر به دستیابی به دارایی خود نخواهند بود. پس با توجه به این مسئله در حال حاضر تنها افرادی اقدام به سرمایه گذاری و استیکینگ اتریوم کرده‌اند که قصد فروش این رمز ارز را در حال حاضر ندارند. از سویی نیز جا دارد به این مسئله اشاره کنیم که از زمانی که استیکینگ ارز دیجیتال اتریوم در بیکن چین آغاز شد، قیمت اتریوم حدود 500 دلار ارزش داشت و در حال حاضر ارزش آن چیزی در حدود 1200 دلار می‌باشد. این مسئله نشان دهنده این است که استیک کنندگان ارز دیجیتال اتریوم علاوه بر سود 5 درصد سالانه خود، چیزی در حدود 100 درصد سود را از خود رمز ارز اتریوم به دست آورده‌اند.

پس با توجه به این مسئله دلیل محکمی بر این مسئله وجود نخواهد داشت که بسیاری از افراد به دلیل پایین آمدن قیمت ارز دیجیتال و نقشه راه مرج اقدام به فروش دسته جمعی دارایی خود کنند. در حال حاضر بسیاری از فعالان بازار ارز دیجیتال بر این باور هستند که هاردفورک شانگهای ممکن است که در ابتدا تتاثیر منفی را بر روی شبکه ارز دیجیتال اتریوم داشته باشد، اما به صورت کلی در بلند مدت این پروپوزال تاثیرات بسیار مثبتی را بر شبکه ارز دیجیتال اتریوم اعمال خواهد کرد. دلیل این سخن نیز این است که بعد از شاردینگ شانگهای فعالان بازار ارز دیجیتال قادر به برداشت اترهای استیک شده خود خواهند بود که این مسئله خود یک نکته مثبت می‌باشد.

کاربرد اتریوم در دنیای تکنولوژی
قیمت اتریوم در سال 2023 چه زمانی رشد خواهد کرد؟

در سال 2023 شبکه ارز دیجیتال اتریوم اهداف بسیار مهمی را در پیش خواهد داشت که از جمله آنان می‌توان به شاردینگ شانگهای و آزادسازی اتریوم‌های استیک شده اشاره کرد. زمانی که این تغییرات بر روی شبکه ارز دیجیتال اتریوم اعمال شود و این شبکه بتواند تمامی اهداف خود را در سال 2023 میلادی عملی کند، قادر خواهد بود رشد خود را آغاز کند و در آن زمان است که قادر خواهیم بود رشد قیمت اتریوم را شاهد باشیم.

البته رشد ارز دیجیتال اتریوم تنها به اهداف آن متکی نمی‌باشد و از طرفی ارز دیجیتال بیت کوین نیز بر روی قیمت اتریوم تاثیر گذار خواهد بود. قیمت لحظه‌ ای اتریوم در برخی از مواقع کاملا بستگی به ارز دیجیتال بیت کوین خواهد داشت و دلیل این اتفاق نیز سلطه ارز دیجیتال بیت کوین بر بازار ارز دیجیتال  و به خصوص ارز دیجیتال اتریوم می‌باشد.

 

قیمت اتریوم در سال 2023 میلادی چقدر خواهد شد؟

همان طور که می‌دانید بازار ارزهای دیجیتال یک بازار پر از نوسان است، به همین خاطر هیچ کس قادر نخواهید بود یک پیش بینی دقیق را از این بازار داشته باشد. اما به صورت کلی در صورتی که این رمز ارز بتواند به اهداف خود برسد، قادر خواهد بود رشد قیمتی بسیار خوبی را در این سال به دست آورد. البته جا دارد به این موضوع نیز اشاره کنیم که بسیاری از کارشناسان بازار ارز دیجیتال بر این باور هستند که در صورتی که این پروژه قادر به دست یابی به اهداف خود نباشد، نه تنها رشدی را در آن شاهد نخواهیم بود، بلکه ضرر و زیان بسیاری را نیز در آن شاهد خواهیم بود. پس با توجه به این مسئله می‌توان به این موضوع پی برد که همه چیز در گرو دستیابی این پروژه به اهدافی که در این سال دارد، می‌باشد. اما به صورت کلی معتقد هستند که در صورت موفقیت این رمز ارز بیش از 50 درصد رشد را تجربه خواهد کرد.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به بررسی علمکرد ارز دیجیتال اتریوم بپردازیم و چشم اندازهای این رمز ارز را برای سال 2023 میلادی مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. همان طور که در این مطلب نیز به آن اشاره کردیم، ارز دیجیتال اتریوم یکی از بهترین رمز ارزهای بازار ارز دیجیتال می‌باشد و هم اکنون در رتبه دوم در میان سایر ارزهای دیجیتال قرار دارد. این رمز ارز در سال 2023 میلادی اهداف بسیاری را دنبال خواهد کرد که از جمله آنان می‌توان به شاردینگ شانگهای اشاره کرد. در صورتی که این رمز ارز بتواند به تمامی اهداف خود در این سال دست پیدا کند، می‌توان آینده‌ای بسیار روشن را برای آن متصور شد.

در پایان جا دارد به این موضوع نیز اشاره کنیم که درست است که ارز دیجیتال اتریوم یک رمز ارز بزرگ در بازار ارز دیجیتال می‌باشد، اما این را نیز به خاطر داشته باشید که پروژه‌ای بزرگی در این بازار وجود داشتند که الان نشانه‌ای از آنان وجود ندارد. پس با توجه به این مسئله در صورتی که قصد سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز را دارید، توصیه ما به شما عزیزان این است که جوانب احتیاط را در مورد آن رعایت کنید تا که در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید در سریع ترین زمان ممکن دارایی خود را از خطر خارج کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.