همه چیزهایی که باید در مورد توکن Shiba و DOGGY DAO شیبا بدانید

DOGGY DAO شیبا موضوعی است که در مورد آن می‌خواهیم صحبت کنیم. قبل از هر چیز بهتر است بدانید که شیبا نوعی ارز دیجیتالی است که نام آن را از نوعی نژاد سگ ژاپنی الهام گرفته‌اند. از همین رو این ارز دیجیتالی را نوعی میم کوین می‌دانند.

افراد زیادی عقیده دارند که شیبا اینو قاتل ارزهای دیجیتالی میم کوین مانند دوج کوین است؛ حال اگر می‌خواهید در مورد این ارز دیجیتالی و DOGGY DAO شیبا اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه همراه ما باشید!

معرفی اجمالی ارز دیجیتالی شیبا اینو

قبل از آنکه بخواهیم شما را با DOGGY DAO شیبا آشنا کنیم بهتر است، اطلاعاتی کلی در مورد شیبا اینو چیست در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که در بالا هم گفته شد این ارز دیجیتالی نوعی میم کوین است و معمولا آن را با نماد SHIB نمایش می‌دهند. این ارز دیجیتالی در سال 2020 توسط فردی به نام ریوشی به دنیا عرضه شد.

بهتر است بدانید شیبا اینو توکن ERC-20 بوده و از بلاک چین اختصاصی بهره مند نیست. این ارز دیجیتالی روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و هدف توسعه دهندگان آن هم پیدایش جامعه‌ای به صورت غیر متمرکز و خود مختار است.

توسعه دهندگان شیبا اینو همواره ادعا داشته‌اند که در حال حاضر هیچ توکنی در اختیار آن‌ها نیست، چرا که در همان ابتدا ریوشی خالق این ارز دیجتالی دسترسی به آن را در صرافی غیر متمرکز بسته و باقی مانده آن را هم به خالق اتریوم، یعنی ویتالیک بوترین بخشید.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم در زمان همه‌گیری کرونا بخشی از این ارز دیجیتالی را به هندوستان برای مقاله با این بیماری اهدا کرد، مابقی توکن شیباها را هم به حسابی غیر قابل دسترس انتقال داد.

لازم به ذکر است که شیبا اینو محبوبیت بسیار زیادی در بازار ارزهای دیجیتالی دارد، طرفداران این ارز دیجیتالی حضوری پررنگ و گسترده در شبکه‌های اجتماعی داشته و نام خود را شیبا آرمی گذاشته‌اند. هدف بسیاری از آن‌ها از خرید توکن شیبا افزایش محبوبیت و بالا بردن جایگاه این ارز در میان دیگر ارزهای دیجیتالی است. همین محبوبیت شیبا باعث شده توسعه‌دهندگان آن اولین DOGGY DAO شیبا را راه‌اندازی کنند.

معرفی اجمالی ارز دیجیتالی شیبا اینو

DAO چیست؟

قبل هر چیز بهتر است به تعریفی کلی در مورد دائو بپردازیم. اگر شما در دنیای ارزهای دیجیتالی فعالیت کرده باشید مطمئنا با نام دائو یا همان سازمان خودگران غیر متمرکز آشنا شده یا حداقل نام آن را شنیده‌اید.

لازم به ذکر است که دائو مسئله بسیار مهمی است که همه افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال باید با آن آشنایی داشته باشند، اهمیت و کار کرد دائو باعث شده توسعه دهندگان شیبا DOGGY DAO شیبا را راه اندازی کنند. از همین رو می توان گفت اهمیت دائو بر کسی پوشیده نیست و لازمه فعالیت موفق و مستمر در حوزه ارزهای دیجیتال آگاهی از دائو و تمامی مسئال مربوط به آن است.

مطمئنا می‌دانید که بنیادی‌ترین ایده‌ای که پشت فناوری بلاک چین و تمام ارزهای دیجیتالی وجود دارد، تمرکززدایی است. بلاک چین و تمامی ارزهای دیجیتال با هدف تمرکززدایی از تمامی پرداخت‌های مالی و همچنین فرآیندهای متمرکز ساخته شده و مزایای بسیاری دارد.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که متمرکز بودن چه معایبی دارد؟ یا شرکت‌های بزرگی مانند فیس بوک و گوگل را به صورت غیرمتمرکز تصور کرده‌اید؟

برای پاسخ به سوالات بالا و اینکه DOGGY DAO شیبا چیست؟ ترجیح داده‌ایم از مثالی ساده استفاده کنیم؛ تصور کنید اکثر شرکت‌های بزرگ دنیا که در زمینه فناوری پیشتاز دنیا هستند، به شکل غیر متمرکز اداره شده و به صورت مجموعه‌ای یک پارچه و واحد عمل نکنند، در چنین حالتی یک شرکت به تنهایی قادر به تصمیم گیری نخواهد بود. برای مثال شرکت چون گوگل با آن همه بانک اطلاعاتی نمی‌تواند بدون در نظر گرفتن منافع بشریت قسمتی از اطلاعات خود را به منظور عدم دسترسی عده خاصی فیلتر کند، در حالی که اکثر افراد دنیا به راحتی می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

علاوه بر آن شرکتی چون فیسبوک هم قادر نیست اطلاعات شخصی مربوط به کاربرانش را به راحتی به فروش رسانده و برای انجام چنین عملی باید رضایت اعضای دیگر را داشته باشد.

پس هم اکنون می توانید از میزان اهمیت دائو و چرایی ساخت DOGGY DAO شیبا آگاه شوید.

آشنایی با DOGGY DAO شیبا

در بالا شما با دائو آشنا شدهاید، به تازگی توسعه‌دهندگان ارز دیجیتالی شیبا DOGGY DAO  را راه‌اندازی کرده‌اند. در دائو شیبا توکن tBONE را به منظور رای گیری مورد استفاده قرار می‌دهند، tBONE نوعی سهام‌گذاری یا قرارداد Staking است.

با توجه به اطلاعاتی که در وب سایت رسمی شیبا منتشر شده، توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتالی سعی دارند بعد از تکمیل فاز اول دائو شیبا نسخه جدیدتر آن به نام DAO2 را هم منتشر کنند. به کمک این فناوری افرادی که عضو جامعه شیبا هستند به راحتی می‌توانند از پیشنهادهای عمومی برخوردار شوند.

آشنایی با DOGGY DAO شیبا

اجزای تشکیل دهنده جامعه شیبا اینو

به طور کلی باید بگوییم که اکوسیستم شیبا اینو از سه توکن تشکیل شده است، این توکن‌ها به کاربران اجازه می‌دهد که از خدمات مختلف این ارز دیجیتالی بهره ببرند. حال که با DOGGY DAO شیبا آشنا شده‌اید، بهتر است اطلاعات کاملی در مورد اجزای تشکیل دهنده آن هم به دست آورید.

  • Shibs inoشیبا اینو اصلی‌ترین توکنی است که کل اکوسیستم شیبا از آن تغذیه می‌کند و به طور کلی تنها 1 کوادریلیون از آن عرضه شده است.
  • LEASH: دومین توکن موجود در اکوسسیتم شیبا اینو لیش است، این توکن طرف دیگر شیبا را نمایان کرده و تقریبا 107646 واحد از آن عرضه شده و بسیار کمتر از تعداد تریلیون‌هایی است که از توکن شیبا عرضه شده است.
  • BONE: مطمئنا در آینده بون توکن حکمران بر کل اکوسیستم شیباست، به کمک این توکن توسعه دهندگان شیبا برای اعضای جامعه امکان مشارکت را در دائو فراهم کرده‌اند. مجموع 250 میلیون واحد از این توکن در اکوسیستم شیبا عرضه شده است. کاربرانی که تعداد بیشتری بون در اختیار دارند از حق رای بیشتری در اکوسیستم شیبا برخوردار هستند.

جمع بندی

در این مطلب سعی داشتیم شما را با DOGGY DAO شیبا آشنا سازیم، امیدواریم که مطالب فوق برای شما مفید واقع شده و پاسخ تمامی سوالات خود را دریافته باشید.

 

سوالات متداول

نحوه کار کرد شیبا اینو چگونه است؟

در بالا به تفصیل در مورد این سوال توضیح دادیم، اما به طور کلی شیبا اینو توکنی است که بر پایه اتریوم کار می کند.

وایت پیپر شیبا اینو چیست؟

به سندی که روش کار، اهداف، ماهیت فنی و همچنین فلسفه‌ای که در پشت ایجاد یک رمز ارز دیجیتال وجود دارد را بیان می‌کند، وایت پیپر گفته می‌شود.

آینده ارز دیجیتال شیبا چگونه است؟

برخی از کارشناسان باور دارند که سیر صعودی شیبا اینو تا سال 2028 ادامه پیدا می‌کند.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.