کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که تنها راه کسب درآمد از ارزهای دیجیتال، داشتن دانش گسترده از علم تحلیل تکنیکال، امور مالی و تکنولوژی است، این در حالی است که شما می‌توانید از طریق قابلیت کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال کسب درآمد و از این طریق در بازار رمز ارزها معامله کنید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به کپی تریدینگ رایگان بیاندازیم و در مورد نحوه استفاده از سرویس کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

 

کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال چیست؟

کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال که برخی از افراد آن را با نام معاملات رونویس هم می‌شناسند در واقع یک سیستم اتوماتیک برای خرید و فروش رمز ارز است. استفاده از فناوری کپی تریدینگ در ایران به شما این امکان را می‌دهد تا خرید و فروش‌های سایر معامله گران را کپی و از این طریق در بازار از طریق کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال کسب درآمد کنید.

کل مفهوم کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال حول ایده شناسایی معامله گران موفق و تقلید از اقدامات آن‌ها می‌چرخد. برخلاف معاملات معمولی، معاملات رونویس بر شناسایی روندهای بازار یا تلاش برای استراتژی‌های معاملاتی پیچیده تمرکز نمی‌کند. در عوض، نرم افزار کپی تریدینگ به نحوی است که به سادگی آنچه سایر معامله گران انجام می‌دهند را چک می‌کند و همان معاملات را در حساب شما اعمال می‌کند.

کپی تریدینگ رایگان و کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال به نحوی است که به عنوان مثال اگر یک معامله گر 5٪ از پول خود را برای ترید روی یک ارز خاص خرج کند، نرم افزار کپی تریدر 5٪ از پول شما را برای ترید همان رمز ارز هزینه می‌کند.

دانلود کپی تریدینگ ارز دیجیتال و استفاده از این سرویس برای مبتدیان عالی است؛ زیرا تریدرهای مبتدی مجبور نیستند تا خودشان بازار را به طور کامل درک کنند و از این طریق اقدام به ترید کنند. در عوض، آن‌ها می‌توانند از تخصص سایر معامله گران برای تصمیم گیری‌های هوشمندانه استفاده کنند. حتی اگر خودتان بازار را درک کرده باشید، باز هم کپی تریدینگ می‌تواند ابزار مفیدی باشد.

استفاده از کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال می‌تواند مقدار بسیار زیادی از زمان شما را آزاد کند. بررسی نحوه تصمیم گیری معامله گران به شما کمک می‌کند تا در مورد بازار بیشتر بیاموزید و مهارت‌های خود را افزایش دهید.

 

نحوه دانلود کپی تریدینگ ارز دیجیتال

در صورتی که قصد دارید تا از معاملات کپی تریدر ارز دیجیتال استفاده کنید، نیاز است تا از نرم افزارهای خاصی استفاده کنید. شاید راه اندازی اولیه کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال کمی زمان‌بر باشد، اما پس از انجام این کار، کلیه فرآیندها به طور خودکار انجام می‌شود. یک سیستم کپی تریدینگ به طور خودکار معاملات بهترین کپی تریدر ارز دیجیتال را روی حساب شما پیاده سازی می‌کند.

همچنین شما می‌توانید نرم افزار معاملات رونویس و کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال را به نحوی تنظیم کنید که تنها درصد مشخصی از سرمایه شما را روی ارزهای مختلف سرمایه گذاری کند. در صورت تمایل می‌توانید مقدار سرمایه خود را زیاد یا آن را کم کنید. همچنین شما می‌توانید هر معامله‌ای را که نرم افزار انجام می‌دهد را متوقف کنید و این امکان را دارید که قبل از معامله‌گر اصلی، پوزیشن را به صورت دستی ببندید.

نحوه دانلود کپی تریدینگ ارز دیجیتال

امروزه صرافی‌های مطرح بسیار زیادی وجود دارند که می‌توانید از خدمات کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال در این صرافی‌ها استفاده کنید. کپی تریدینگ کوینکس و کپی تریدینگ کوکوین برخی از صرافی‌های محبوب در بین ایرانیان هستند که افراد برای استفاده از خدمات کپی تریدینگ در ایران معمولا به سراغ این صرافی می‌آیند و از خدمات این صرافی‌ها استفاده می‌کنند.

 

مزایا و معایب کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال

کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال دارای مزایا و معایب مختلفی است که اگر بخواهیم شما را با مزایای این سرویس اشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان پیدا کردن بهترین کپی تریدر ارز دیجیتال و کپی معاملات آن‌ها
 • آزاد کردن وقت و زمان
 • معامله گرانی که خدمات کپی تریدر را ارائه می‌کنند کمتر دچار وحشت یا FOMO می‌شوند.
 • بررسی ترید برترین معامله گران و پیدا کردن بینش بهتر نسبت به بازار رمز ارزها
 • استفاده از ایده‌های سرمایه گذاران برتر برای داشتن سبد سرمایه گذاری متنوع‌تر

با این حال، چند جنبه منفی هم برای استفاده از کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال وجود دارد. از مهم‌ترین معایب کپی تریدینگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نداشتن کنترل کافی روی معاملات
 • انتخاب یک معامله‌گر اشتباه می‌تواند باعث از دست دادن پول شما شود.
 • از آنجایی که زمان بازشدن معاملات شما کمی از معامله گران اصلی عقب است، ممکن است بازار با نوسانات شدید شما را با مشکل مواجه کند.
 • لازم است تا درصد کمی از سود خود را با معامله گر اصلی به اشتراک بگذارید.

آموزش استفاده از کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال

نکته مهمی که در مورد فعال سازی سیستم کپی تریدینگ باید بدانید این است که هر یک از صرافی‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند دارای سیستم فعال سازی خاصی هستند. به عنوان مثال نحوه فعال کردن سیستم کپی تریدینگ کوینکس با کپی تریدینگ کوکوین متفاوت است، با این وجود اگر بخواهیم دید کلی در مورد نحوه استفاده از بهترین کپی تریدر ارز دیجیتال به شما ارائه دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ایجاد یک حساب تجاری کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال

در گام اول شما باید برای استفاده از خدمات کپی تریدینگ یک حساب معاملاتی در صرافی مورد نظر خود ایجاد کنید. برای فعال سازی حساب کپی تریدینگ کوینکس یا حساب کپی تریدینگ کوکوین می‌توانید حساب معمولی خود را ایجاد و سپس به سراغ بخش Copy Trading این صرافی‌ها آمده و از آن‌ها استفاده کنید.

 

افزودن سرمایه به حساب کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال

پس از دانلود کپی تریدینگ ارز دیجیتال و افتتاح حساب برای استفاده از خدمات کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال لازم است تا مطمئن شوید که در حساب خود پول دارید. شما باید حساب خود را با سرمایه‌ای شارژ کنید که صرافی شما در بخش کپی تریدینگ از آن پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از خدمات کپی تریدینگ در اکثر صرافی‌ها لازم است تا در حساب خود سرمایه‌تان را تبدیل به USDT کنید.

 

انتخاب معامله‌گر برای کپی

در گام بعدی لازم است تا از بین معامله گران مختلفی که در صرافی شما در حال فعالیت هستند اقدام به انتخاب یک فرد برای کپی تریدینگ رایگان کنید. پیشنهاد ما این است که لیست معامله گران را بررسی کنید تا بتوانید بهترین کپی تریدر ارز دیجیتال را پیدا کنید.

موضوع مهمی که باید به آن توجه کنید این است که تمامی سرویس‌های کپی تریدینگ اطلاعات تعداد معاملات برنده و میانگین سود دریافتی هر یک از معامله گران را به شما ارائه می‌دهد. این مسئله باعث می‌شود تا با دید کافی بهترین کپی تریدر ارز دیجیتال را پیدا و از خدمات کپی تریدینگ استفاده کنید.

انتخاب معامله گر برای کپی

انجام تنظیمات مربوط به کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال

در بخش بعدی لازم است تا تنظیمات مربوط به کپی تریدینگ را مشخص کنید. نکته مهمی که باید بدانید این است که هر یک از صرافی‌ها تنظیمات خاصی را به کاربران ارائه می‌دهد. از مهم‌ترین مواردی که در این بخش باید مشخص کنید، میزان سرمایه‌ای که قصد دارید تا برای Copy Trading اختصاص دهید، چگونگی استفاده از سود دریافتی، لورج مورد استفاده و… اشاره کرد.

شما می‌توانید مشخص کنید که آیا سود دریافتی به حساب شما انتقال داده شود یا سودی که از کپی تریدینگ دریافت می‌کنید دوباره در این سیستم سرمایه گذاری شود.

 

تایید کپی تریدینگ

در انتها باید تمامی گزینه‌هایی که انتخاب کردید را تایید کنید تا سرویس کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال فعال شود و بتوانید از این خدمات استفاده کنید. موضوع مهمی که باید بدانید این است که ممکن است برخی از صرافی‌ها تنظیمات و گزینه‌های بیشتری را برای کپی تریدینگ در نظر بگیرد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که در مورد نحوه استفاده از سیستم کپی تریدینگ در صرافی مورد نظر خود تحقیق کنید.

 

سوالات متداول

1) کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال چیست؟

کپی تریدینگ یک سیستم اتوماتیک برای خرید و فروش رمز ارز است. در این سیستم شما می‌توانید یک معامله گر را انتخاب کنید و سپس تریدرهای آن شخص روی حساب شما هم اعمال می‌شود و می‌توانید از این طریق کسب درآمد کنید.

2) کدام صرافی‌ها کپی تریدر دارند؟

امروزه صرافی‌های بسیار زیادی هستند که خدمات کپی تریدینگ را به کاربران ارائه می‌دهند. با این وجود اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین صرافی‌ها برای استفاده از خدمات کپی تریدینگ آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Bybit
 • eToro
 • 3Commas
 • Shrimpy
 • Pionex
 • Kryll
 • Zignaly

3) آیا ایرانیان می‌توانند از خدمات کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال استفاده کنند؟

در صورتی که به سراغ صرافی بروید که مشکلی برای خدمت دهی به ایرانیان نداشته باشد، می‌توانید از خدمات کپی تریدینگ در ایران از آن صرافی استفاده کنید. در این بین اگر صرافی انتخاب کنید که از کاربران ایرانی پشتیبان نمی‌کند، در نتیجه نمی‌توانید از کپی تریدینگ آن‌ها هم استفاده کنید.

 

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به کپی تریدینگ در معامله ارز دیجیتال انداختیم و تلاش کردیم تا در مورد این سرویس و نحوه استفاده از آن اطلاعات کاملی را ارائه دهیم. سیستم کپی تریدینگ می‌تواند راهی آسان و موثر برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال باشد. کپی کردن تریدهای سایر معامله گران با تجربه به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت خودکار در بازار معامله و از این طریق کسب درآمد کنید. در صورتی که قصد دارید تا بدون کمترین چالش و نگرانی در بازار رمز ارزها سرمایه گذاری کنید، پیشنهاد می‌شود که حتما از خدمات کپی تریدینگ استفاده کنید.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.