همه چیز در مورد ارز ترون و پیش بینی قیمت ترون

پیش‌بینی قیمت ترون امروزه به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد تبدیل شده است. بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که ارز دیجیتال TRON می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد؟ برای پاسخ به این سؤال باید تمام جوانب این ارز دیجیتال را در نظر گرفته و اطلاعات کاملی درخصوص آن کسب کنید. به همین علت ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص پیش‌ بینی قیمت ترون و هر آن چه که در خصوص این ارز دیجیتال نیاز دارید را بیان کنیم.

 

معرفی ارز دیجیتال ترون  TRON 

ارز دیجیتال ترون در سال ۲۰۱۷ روی شبکه بلاک چین اتریوم اجرا و پیاده‌‌سازی شد، اما امروزه این ارز دیجیتال به یک پلتفرم مستقل تبدیل شده است. در واقع اساس کار پلتفرم ترون به این صورت است که برای اشتراک ‌گذاری محتوا ایجاد شده است. در این پلتفرم کاربرانی که اقدام به ایجاد محتوا کرده یا محتوا‌ها را اشتراک‌ گذاری می‌کنند، به عنوان پاداش TRX اعطا می‌شود.
همچنین باید گفت که کاربران این قابلیت را دارند تا بدون اینکه نیاز داشته باشند به گوگل پلی و اپ استور مراجعه کنند، محتوای مورد نظر خود را به اشتراک بگذارند. این مسأله به معنی این است که ارز دیجیتال ترون TRON توانسته به بازار برنامه‌هایی که غیر متمرکز هستند یا به عبارتی D-App‌ها کمک نماید. این رمز ارز دیجیتال را بنیادی سنگاپوری راه‌اندازی کرد و مدیر عامل این بنیاد فردی به نام جاستین سان بود که قبلاً در ریپل فعالیت می‌کرد.
همان گونه که رمز ارز‌های دیگر نظیر بیت کوین و اتریوم به کاربران این امکان را می‌دهند تا آن‌ها قابلیت پرداخت آنلاین جهانی را بدون نیاز به سازمان خاصی به انجام برسانند، هدف از ایجاد ترون هم این است که بتواند دموکراتیک‌سازی تولید محتوا را ایجاد نماید. در واقع هدف آن‌ها این بوده که بتوانند کنترل را از شرکت‌هایی نظیر گوگل بگیرند و سازندگان را متقاعد کنند تا بتوانند کار‌هایشان را به صورت مستقیم با مخاطب به اشتراک گذارند.

 

پیش‌ بینی جاستین سان از قیمت ترون 

پس از انفجار ترون و پیش‌ بینی قیمت ترون توسط افراد مختلف، جاستین سان یک پیش‌بینی در خصوص قیمت ترون ارائه داد. پیش‌ بینی جاستین سان از قیمت ترون این بود که آینده ترون به این صورت است که قیمت آن به ۴۰۹ هزار دلار می‌رسد. مدیر عامل این بنیاد در خصوص پیش‌ بینی قیمت ترون در حساب توییتر خود ذکر کرد که ترون به زودی در کانون قرار گرفته و ارزش هر TRX آن می‌تواند به ۴۰۹ هزر دلار برسد.
جاستین سان در خصوص این پیش‌ بینی خود هیچ توضیح و دلیلی ارائه نکرد؛ بنابراین این توییت توانست توجه افراد زیادی که در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می‌کردند را به خود جلب کند. البته پس از پیش‌بینی قیمت ترون توسط مدیر عامل آن، او را متهم کردند که با این کار قصد دارد تا در خصوص آینده ترون بازار گرمی راه بیندازد.
همچنین یکی از سایت‌های خدمات مسافرتی به نام تروالا که بیش از ۲ میلیون مقصد گردشگری دارد، از قبل اعلام کرده بود که افراد می‌توانند جهت رزرو محل اقامت خود ارز دیجیتالی ترون را پرداخت نمایند.

 

ارتباط بین Tronix و Ethereum چیست؟ 

شبکه TRONIX دارای ویژگی‌هایی همچون برنامه‌های غیر متمرکز، قرارداد‌های هوشمند و غیره است و دلیل وجود این ویژگی‌ها این است که این ارز دیجیتال روی شبکه اتریوم فعالیت خود را آغاز کرد. برخی‌ها معتقدند که ترون و اتریوم قرار است به رقیبی سرسخت برای تجارت معامله ‌کنندگان ارز دیجیتال تبدیل شوند.
یکی از ارز‌های دیجیتالی که در ترون در حال گردش است، USD Coin بوده که این ارز به دلار آمریکا وابسته است. استفاده از این ارز موجب شد تا کمتر از یک ماه از مرز ۱۰۸ میلیون دلار بگذرد. بسیاری از گروه‌ها نسبت به شباهت‌های این پروژه به آن انتقاد کردند.
بر اساس گزارش‌هایی که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است افرادی که ارز‌های دیجیتال را مورد معامله قرار می‌دهند معمولاً طرفدار بلاکچین‌هایی هستند که کارمزد تراکنش ارزان‌تری داشته باشند و در مقابل همان سرعت و ویژگی‌های اتریوم را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

ارتباط بین ترونیکس و اتریوم چیست؟

مهم‌ترین ویژگی‌های شبکه و ارز دیجیتال TRONIXچیست؟ 

بسیاری از ویژگی‌های ترون موجب شده تا این ارز به یکی از ارز‌های محبوب برای کاربران تبدیل شود و این محبوبیت می‌تواند کاربران را نسبت به آینده ترون خوش بین کند. با طی کردن این روند پیش‌ بینی قیمت ترون می‌تواند راحت‌تر باشد. از جمله ویژگی‌های این ارز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

استفاده از سیستم اثبات سهام 

به کار بردن سیستم اثبات سهام موجب می‌شود تا این ارز در مقایسه با رقیب‌هایی همچون شبکه بیت کوین انرژی کمتری استفاده نماید. معماری ارز دیجیتال ترون به شبکه خود این قابلیت را می‌دهد که در هر زمان بتواند تراکنش‌های بیشتری را انجام دهد.

 

توان عملیاتی بالا 

توان عملیاتی بالاتر برای این ارز دیجیتال تنها یک شعار نیست. این شبکه ادعا کرده که توانایی انجام ۱۰۰۰۰ تراکنش در هر ثانیه بدون کارمزد را دارد.
نحوه عملکرد ارز دیجیتال ترون
همان طور که اشاره شد این رمز ارز ابتدا تحت عنوان یک توکن که مبتنی بر اتریوم بود ساخته شود و در سال ۲۰۱۸ توانست استقلال یابد. این فرآیند موجب شد تا سرمایه‌گذاران با توکن‌های اتریوم خود برای ترون معامله کنند. به عبارتی توکن‌های اتریوم دیگر وجود نداشتند. برای اینکه بتوانید نحوه کار این ارز دیجیتال را بهتر درک کنید در ادامه اجزای آن را به شما معرفی می‌کنیم.

 

معماری عمومی 

ارز ترون دقیقاً شبیه به اتریوم دارای یک مدل مبتنی بر حساب بوده که کلید‌های رمزنگاری که توسط پروتکل آن صادر می‌شود، قابلیت کنترل TRX و دسترسی به موجودی آن را فراهم می‌کند. در نهایت بلاک چین داده‌های موجود را با استفاده از ۳ لایه هدایت می‌نماید. این سه لایه عبارت‌اند از:

  • لایه اصلی که قابلیت محاسبه دستورالعمل‌های نوشته شده در جاوا یا زبان مخصوص اتریوم را داشته و نتیجه آن را برای ماشین مجازی ترون ارسال می‌کند.
  • لایه برنامه که به توسعه‌ دهندگان این امکان را می‌دهد تا توسط آن بتوانند کیف پول و برنامه‌های کاربردی که با نرم‌افزار سازگار باشد را ایجاد کنند.
  • لایه ذخیره‌سازی که جهت تقسیم کردن داده‌های موجود در بلاک چین و داده‌های وضعیت آن ایجاد شده است.

 

پیش‌ بینی قیمت ترون در سال 2025 

برای پیش‌ بینی قیمت ترون در سال 2025 باید ابتدا تجزیه و تحلیل DigitalCoinPrice را بررسی کنیم. بر اساس این تجزیه و تحلیل می‌توان سال ۲۰۲۳ برای ارز دیجیتال ترون سالی ناپایدار معرفی کرد. این نظریه معتقد است که در سال ۲۰۲۴ و در ماه ژانویه قیمت TRX می‌تواند از ۰. ۱ بگذرد و قبل از اینکه بخواهد به ۰. ۱۰۸۹۲۰ دلار سقوط کند در ماه فوریه به ۰. ۰۳۷۰۰۸ دلار خواهد رسید.
نکته جالب در خصوص پیش بینی قیمت ترون این است که این نوسانات می‌تواند راهی برای صعود و رشد این ارز دیجیتال باشد؛ بنابراین می‌توان گفت با شکستن سد ۰. ۱ قیمت این ارز دیجیتال بهبود خواهد یافت و انتظار می‌رود تا در سال ۲۰۲۴ در ماه می ‌به ۰. ۱۰۹۷۶۷ پوند برسد و در سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ همچنان روند صعودی خود را طی کند. این تجزیه و تحلیل اعتقاد دارد که قیمت ترون مجدداً به زیر ۰. ۱ کاهش نمی‌یابد.

 

عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت TRX 

عوامل متعددی می‌توانند بر قیمت TRX تأثیر بگذارند. برای مثال مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر هستند:
• عرضه و تقاضا
• سازگاری با مقررات

عوامل تأثیر گذار بر قیمت تی آر ایکس

آینده ترون 

اگر بخواهید آینده ارز دیجیتال ترون و پیش‌ بینی قیمت ترون را تنها در ایران بررسی کنید، کاملاً غلط است؛ زیرا ارز دیجیتال ترون TRON یکی از ارز‌هایی که در سطح جهانی مورد معامله قرار می‌گیرد؛ بنابراین قیمت آن هم بر اساس قیمت و نوسانات جهانی تغییر می‌یابد. در واقع افرادی که در ایران این ارز را معامله می‌کنند در خصوص آینده و قیمت آن نقشی ندارند، پس نمی‌توان به صورت دقیق در خصوص آینده ترون نظر داد.
در خصوص آینده ترون در سطح جهانی باید گفت که از آن جایی که معامله ارز‌های دیجیتال با استفاده از دلار انجام می‌شود و قیمت دلار در ایران هم روز به روز در حال افزایش است، می‌توان بیان کرد که در سال‌های آینده خرید و فروش ارز‌های دیجیتال در ایران روز به روز کمتر می‌شود.

 

جمع‌بندی  

انفجار ترون و ویژگی‌های منحصر به فرد آن موجب شد تا این ارز به یکی از محبوب‌ترین ارز‌ها تبدیل شود. همان طور که اشاره کردیم در خصوص پیش‌ بینی قیمت ترون نمی‌توان نظر قطعی داد؛ زیرا قیمت این ارز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

نکته‌ای که در خصوص پیش بینی قیمت ترون می‌توان گفت این است که این محبوبیت می‌تواند موجب شود تا این ارز روند صعودی طی کند و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ویژگی‌های این ارز دیجیتال آشنا کنیم؛ بنابراین قبل از خرید وسرمایه گذاری برای این ارز اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

سؤالات متداول

1) دلیل محبوبیت ارز دیجیتال ترون چیست؟ 

ارز دیجیتال ترون به دلیل داشتن تیم توسعه دهنده قوی، مورد معامله در صرافی‌های معتبر و کارمزد تراکنش کم طرفداران زیادی دارد و گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

2) کدام کیف پول‌ها با ارز دیجیتال سازگار هستند؟ 

  • از جمله کیف پول‌هایی که با ارز دیجیتال ترون سازگار هستند، می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد.
  • تراست ولت (Trust wallet)
  • اکسودوس (Exodus)
  • لکتروم (Electrum)

3) کدام صرافی ایرانی تتر-ترون دارد؟ 

صرافی‌های زیادی در ایران و سایر نقاط جهان از ارز دیجیتال ترون پشتیبانی می‌کنند.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.