کدام یک از پروژه های متاورسی آینده بهتری پیش رو دارند؟

در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از بهترین ارزهای دیجیتال حوزه متاورس آشنا کنیم و به صورت مفصل به تجزیه و تحلیل آنان بپردازیم. پس با توجه به این مسئله اگر شما عزیزان از جمله افرادی هستید که قصد سرمایه گذاری را بر روی این رمز ارزهای دارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا چند مورد از بهترین رمز ارزهای این حوزه را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم که بتوانید با خیالی آسوده به سرمایه گذاری در آنان بپردازید.

متاورس یکی از حوزه‌های بسیار جذاب در بازار ارز دیجیتال می‌باشد. اگر بازار ارز دیجیتال چندان شما را به خود جذب نکرده است، بهتر است که نگاهی به حوزه متاورس بیاندازید. در حال حاضر و در شرایط امروزی حوزه متاورس کاربران بسیاری را به خود جذب کرده است. هم اکنون بسیاری از فعالان این حوزه به دنبال این هستند تا که بتوانند بهترین ارزهای دیجیتال این حوزه را بیابند تا که بتوانند با سرمایه گذاری بر روی آنان سود خوبی را به دست آورند.

البته جا دارد به این مسئله نیز اشاره کنیم که حوزه متاورس همچنان در ابتدای راه خود می‌باشد راه بسیار طولانی‌ای را برای درخشش در پیش دارد. با تمام این اوصاف در حال حاضر چند رمز ارز در حوزه متاورس وجود دارند که باعث شده‌اند که بازار متاورس برای کاربران جذاب شود.

چند ماه پیش شاهد این بودیم که مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت فیسبوک نام برند شرکت خود را به متا تغییر داد. این اقدام نمادین باعث شد که سوالات بسیاری در این مورد از زاکربرگ پرسیده شود، اما توانست دست کم در میان سرمایه گذاران، تغییرات بسیاری را به وجود آورد و پروژه متاورس در حال حاضر در مرکز توجهات قرار گرفته است. بعد از این رخ داد بازار متاورس رشد بسیار زیادی را تجربه کرد.

رشد پروژه‌های ارزهای دیجیتال متاورس با ظهور متا

با تغییر نام برند فیسبوک به متا و حضور مارک زاکربرگ در بازار متاورس، بازار متاورس با رشد بسیار زیادی رو به رو شد. برخی از افرد نیز بر این باور هستند که ورود متا به متاورس مشکلات بسیاری را نیز به همراه خواهد داشت. یکی از خصوصیات منحصر به فرد متاورس این است که به فعالانن بازار این امکان را خواهد داد که در یک جهان آزاد و بدون سانسور خود را ابزار کنند.

این موضوع در حالی است که پلتفرم فیسبوک قوانین بسیار سخت گیرانه‌ای برای کاربران قرار داده است و حریم خصوصی در فیسبوک اهمیت چندانی ندارد. متا شرکتی است که با ماهیت بسیار متمرکزی که دارد باعث شده است که ورودش به بازار متاورس با هیاهوی بسیار زیادی رو به رو شود.

پس با توجه به این مسئله، عده‌ای با رویگردانی از شرکت متا به فعالیت در بازار متاورس روی آوردند تا که بتوانند به صورت آزادانه و غیرمتمرکز به کار خود در این بازار ادامه دهند. البته جا دارد به این مسئله اشاره کنیم که متا هنوز یک بازی یا ارز معرفی نکرده است، اما در حال حاضر پروژه‌های بسیار زیاد و معروفی در بازار متاورس وجود دارد که آینده خوبی در انتظار آنان است.

همه افراد قادر خواهند بود با سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال این حوزه، از رشد بسیار خوب آن استفاده کنند و دارایی خود را چند برابر نمایند. در بازار متاورس ارزهای دیجیتال بسیار زیادی وجود دارد که به شما کاربران این امکان را خواهد داد تا که بتوانند یک سبد دارایی متنوع ایجاد کنند.

جذابیت پروژه‌های متاورس برای سرگرمی و البته سرمایه گذاری

در حال حاضر این حوزه را می‌توان یک مکان واقعی مجازی معرفی کرد که در آن کاربران به شکل آواتارهایی گرد هم خواهند آمد و به گفت و گو با هم خواهند پرداخت. به صورت خلاصه می‌توان گفت که این جهان می‌تواند به صورت اشکال مختلف وجود داشته باشد و در دسترس همگان قرار گیرد. به بیان جامع‌تر متاورس یک پاتوق سه بعدی برای کاربران این حوزه می‌باشد. کاربران قادر خواهند بود در این حوزه کارهای متفاوتی از جمله رفتن به یک کنفرانس و یا تماشای آثار NFT بپردازند. البته در این بین پروژه‌های بسیار زیادی نیز هستند که فقط برای سرمایه گذاری طراحی شده‌اند.

اما حال شاید برای شما عزیزان این سوال پیش آید که چرا بلاکچین یک سکوی پرتاب برای این حوزه می‌باشد؟ برای پاسخ به این سوال چند فاکتور مهم وجود دارد که در ادامه این مطلب به برخی از آنان اشاره خواهیم کرد.

  1. اثبات دیجیتال مالکیت: شما به واسطه متاورس قادر خواهید بود به راححتی مالکیت دارایی‌های خود را در ولت ارز دیجیتال خود اثبات نمایید.
  2. قابلیت جمع آوری دیجیتال: به کک بلاکچین افراد قادر خواهند بود هنر دیجیتال و حتی اشیا فلزی را ایجاد کنند و به معرض نمایش بگذارند.
  3. 3. انتقال ارزش: در بستر حوزه بلاکچین به سادگی هر چه تمام تر می‌توان با دیگر افراد حاضر در این حوزه ارتباط برقرار کرد و در رای گیری‌ها و تصمیم گیری‌ها شرکت داشته باشند.
  4. دسترسی پذیری: هر فردی در این بازرا قادر خواهد بود با ساخت یک کیف پول ارز دیجیتال برای خود، یک حساب کاربری برای فعالیت خود در این بازار ایجاد کند.
  5. قابلیت همکاری تعاملی: فناوری بلاکچین قادر خواهد بود به کاربران بازار متاورس این امکان را بدهد که افراد بتوانند پلتفرم‌های خود را با یکدیگر ترکیب کنند و یا این که آنان را شخصی سازی نمایند.

 

بهترین پروژه‌های متاورس

اگر شما عزیزان از جمله افرادی هستید که قصد سرمایه گذاری بر روی حوزه متاورس را دارید، از پروژه‌های آینده دار این حوزه غافل نشوید. در ادمه این مطلب قصد داریم برخی از این پروژه‌ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم، تا که شما عزیزان بتوانید با انتخاب یکی از آنان به یک سرمایه گذاری مطمعن بپردازید.

1.دیسنترالند

یکی از بهترین پروژه‌های حوزه متاورس دیسنترالند می‌باشد. این پروژه فضایی را برای کاربران ایجاد کرده است تا که بتوانند به صورت کاملا آزادانه و غیرمتمرکز به فعالیت خود در این حوزه بپردازند. دیسنترالند و رمز ارز مانا بدون تردید یکی از بهترین پروژه‌های موجود در این حوزه هستند. این پروژه در تابستان سال گذشته توانست به واسطه NFTها نام خود را بر سر زبان‌ها بیاندازد و رشد بسیار خوبی را تجربه کند. در فضای دیسنترالند هر کاربری قادر خواهد بوود به راحتی یک گالری دیجیتال و مجازی را برای خود ایجاد کند. همین خصوصیت دیسنترالند باعث شده است که اکنون مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گیرد.

با تمام این اوصاف، ارز دیجیتال مانا مانند هر ارز دیجیتال دیگری در ممتاورس به واسطه اصلاح صورت گرفته در این بازار افت شدیدی را تجربه کرد. اما این افت قیمتی چندان ادامه دارد نبود و ارز دیجیتال مانا توانست به واسطه NFT دوباره رشد را تجربه کند.

علاوه بر این مسئله با تغییر نام برند فیسبوک به متا این پروژه جان تازه‌ای گرفت و رشد شارپی را تجربه کرد. در حال حاضر نیز ارز دیجیتال مانا رشد بسیاری را تجربه کرده است. البته جا دارد به این مسئله نیز اشاره کنیم که ارز دیجیتال مانا قبل از اصلاح بازار توانسته است رشد شارپی خوبی را تجربه کند و سود بسیار خوبی را به سرمایه گداران این پروژه اهدا کند. طبق گفته کارشناسان این بازار، این پروژه آینده بسیار خوبی را در پیش دارد.

2.  اکسی اینفینیتی

یکی دیگر از پروژه‌های آینده دار در این حوزه اینفینیتی می‌باشد. این پروژه روند کاری بسیار متفاوتی با پروژه قبلی دارد. این پروژه به جای معرفی یک جهان سه بعدی، این بازار را به یک فضا برای بازی تبدیل کرده است. اکسی اینفینیتی به عنوان یکی از بهترین ارزهای این حوزه شناخته می‌شود. این پروژه قبل از هر چیزی با بازی‌های مبارزه‌ای خود شناخته می‌شود. اکسی‌ها در حقیقت آن دسته از موجوداتی هستند که در قابل NFT خرید و فروش می‌شوند. علاوه بر این مسئله می‌توان NFTها را با یکدیگر پیوند زد. به این صورت که کاربران قادر خواهند بود با ادغام کردن توکن‌های خود یک نمونه نادر را ایجاد کنند و یک اکسی قدرتمند را به وجود آورند.

فعالیت در این شبکه به واسطه ارز SLP صورت خواهد گرفت. اما خرید مستقیم آن نیز امکان پذیر می‌باشد. فارغ از این مسائل بازیکنان قادر خواهند بود تناه با انجام بازی و خرید و فروش توکن‌ها در آمد خوبی را از این بازی به دست آورند. کاربران در این پروژه قادر خواهند بود قطعه زمین مجازی برای خود خریداری کنند و با ارتقا ساختمان‌ها و تاسیسات دلخواه خودشان بازی را شخصی سازی کنند. روند فعالیت در اکسی اینفینیتی در Metaverseتنها به ساخت زمین منتهی نخواهد شد. این زمین‌ها قادر خواهند بود به صورت گسترده قابلیت‌های بازی را واقعی جلوه دهند. ددر این پروژه علاوه بر کسب درآمد، کاربران قادر خواهند بود به رقابت با یکدیگر بپردازند.

اکسی اینفینیتی را می‌توان یکی از پروژه‌های آینده دار بازار Metaverse نام برد که در فضای ارز دیجیتال و متاورس رقابت بسیار تنگاتنگی را با دسنترالند و سندباکس در صدر جدول داشته باشد. میزان استقبلا از این بازی در سال 2021 بسیار گسترش پیدا کرد و رشد شارپی را تجربه نمود. این مسئله در حالی است که رمز ارز این پروژه یعنی AXS در همین بازه زمانی رشدی در حدود15 هزار درصد را تجربه کرده است! ارزش بازار این پروژه در حال حاضر چیزی در حدود 8 میلیارد دلار می‌باشد و در میان 20 ارز دیجیتال برتر حوزه ارز دیجیتال نیز دیده می‌شود.

3. سند باکس

وقتی حرف از بهترین ارزهای دیجیتال Metaverse یک میان می‌آید، نمی‌توان از سند باکس غافل شد. سند باکس نیز جزو بهترین ارزهای دیجیتال این حوزه می‌باشد. ارز دیجیتال مانا و سندباکس، ساختاری بسیار مشابه با یکدیگر دارند. این دو پروژه بهترین پروژه‌های بازار متاورس هستند که بهترین نمونه‌های این حوزه را خلق کرده‌اند و به فعالان این بازار این اجازه را خواهند داد تا با استفاده از هدست یک جهان کاملا سه بعدی را تجربه کنند.

کاربران به واسطه استفاده از سندباکس دعوت خواهند شد که تجربه‌های عمیقی از شناخته شده ترین بازی‌ها را کسب کنند. بسیاری از بازی‌های تولید شده به واسطه سندباکس از جمله بهترین بازی‌ها هستند که از جمله آنان می‌توان به واکینگ دد اشاره کرد. علاوه بر این مسئله، سندباکس یک رقیب جدی برای دیسنترالند می‌باشد.

این پروژه توانسته است همکاری‌های بسیار خوبی را با برخی از خواننده‌ها به مانند اسنوپ داگ و اونجد سونفلد داشته باشد. این میزان از محبوبیت باعث شده است که سندباکس به یکی از بهترین پروژه‌ها تبدیل شود. در این پروژه کاربران قادر خواهند به به واسطه خرید و فروش NFTها درآمد بسیار خوبی را به دست آورند.

این مسئله کاملا درست است که سندباکس محبوبیت کمتری نسبت به مانا دارد، اما توانسته است به سرعت از نظر ارزش خود را به این شبکه‌ها نزدیک کند. علاوه بر این مسئله جا داردد به این مسئله اشاره کنیم که سند باکس موفق شده است به لطف سرمایه گذاری‌های بالایی که داد، روند توسعه و گسترش خود را تسریع کند.

نکته جالب در مورد سندباکس این است که این پروژه قدمت به مراتب بیشتری را نسبت به سایر پروژه‌ها دارد. نسخه اولیه این پروژه در سال 2012 به بازار متاورس عرضه شد و توانست میلیون‌ها کاربر را به خود جلب کند. سند باکس در اوایل کار خود به صورت کاملا دو بعدی به کار خود ادامه می‌داد تا این که توانست در سال 2018 به واسطه یک بروزرسانی ورژن سه بعدی خوذ را به نمایش بگذارد. به گفته برخی از کارشناسان بازار Metaverse ، این پروژه یکی از قوی ترین پروژه‌های این حوزه محسوب می‌شود و آینده بسیار خوبی در انتظار آن می‌باشد.

4. انجین کوین

انجین کوین

انجین کوین یک بستر بسیار مناسب برای ساخت توکن‌های غیر مثلثی می‌باشد. انجین خود یک پروژه و یا بازی Metaverse نیست، اما زیمنه‌های لازم برای ساخت بازی را به خوبی فراهم کرده است. با توجه به این خصوصیت، این انتظار می‌رود که این پروژه بتواند آینده خوبی را در پیش داشته باشد. طبق توصیح خالق این سیستم، افراد قادر خواهند بود در این سیستم بازی‌ها و توکن‌های خود را طراحی کنند. بهترین محصول این اکوسیستم در حال حاضر Enjin Network می‌باشد. این پلتفرم یک بازی اجتماعی است که از طریق کاربران می‌تواند وب سات‌ها و گروه‌های خود را پایه ریزی کنند و با یکدیگر به گفت و گو بپردازند.

اگر از جمله افرادی هستید که قصد دارید به واسطه بازی کردن به درآمد خوبی برسید، بد نیست که از این پروژه برای شروع کار خود استفاده کنید. برای این کار شما با مراجعه به سایت رسمی انجیم و ثبت نام در این سایت،  و فعالیت در این سایت به درآمد برسید.

5. اینفینیتی توکن

تمامی مواردی که تا به اینجا به آنان اشاره کردیم، پروژه‌هایی بودند که میزان کاربران بودند و تجربه سرگرم کننده‌ای را در اختیار آنان می‌گذاشتند. همه این پلتفرم‌ها زیر ساخت‌هایی دارند که به عنوان موتور محرک آنان به فعالیت پلفترم کمک خواهد کرد. وقتی فردی در بازار ارز دیجیتال این حوزه سرمایه گذاری می‌کند، در حقیقت دارد بر روی محصول نهایی آن شرکت سرمایه گذاری می‌کند. به بیان ساده تر شما در حال سرمایه گذاری بر روی موتور محرک Metaverse می‌باشید.

کاربران به واسطه این پروژه قادر خواهند بود توکن‌های nft دلخواه خود را از هر بازاری خریداری کنید. این خصوصیت به این کاربران این امکان را خواهد داد تا که بتوانند توکن‌های خود را در یک مکان سرمایه گذاری نمایند. در حال حاضر توکن بومی این شبکه یعنی EFI یکی از بهترین رمز ارزهای این حوزه می‌باشد. از زمان عرضه شدن این توکن تا به امروز، این رمز ارز توانسته است رشدی در حدود 100 درصد را تجربه کند. حال بسیاری از کارشناسان بازار ارز دیجیتال بر این باور هستند که این پروژه آینده بسیار خوبی را در پیش دارد.

6. سکندلایو

این پروژه نیز یکی از بهترین پروژه‌های Metaverse می‌باشد که مبتنی بر زنجیره هوشمند است و به واسطه صرافی ارز دیجیتال بایننس طراحی شده است. این پلفرتم یک فضای سه بعدی را طراحی کرده است که می‌توان در آن بسیاری از کارهایی که در دنیای واقعی می‌توانیم انجام دهیم را در آن نیز انجام دهیم و با دیگر کاربران معاشرت داشته باشیم. در این بازی هر کاربر قادر خواهد بود آواتار مختص به خود را ایجاد کند و به واسطه فعالیت در این بازی، میزان مشخصی از درآمد را برای خود به ارمغان آورد.

جمع بندی

 در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با برخی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس آشنا کنیم و به تحلیل و بررسی هر یک از این موارد بپردازیم. همان طور که در این مقاله نیز به آن اشاره کردیم، حوزه Metaverse یک بازار جذاب و پر سود برای فعالان بازار ارز دیجیتال است که به واسطه یک سرمایه گذاری درست و منطقی در این حوزه، افراد قادر خواهند بود سود بسیار خوبی را به دست آورند. علاوه بر این مسئله کاربران در این فضا علاوه بر کسب درآمد به سرگرمی نیز خواهند پرداخت و از این سو یکی از بهترین راه کارها برای درآمد گیمینگ‌های بازار می‌باشد.

البته در پایان جا دارد به این مسئله اشاره کنیم که درست است که این حوزه سود بسیار خوبی را به همراه دارد، اما از طرفی باید به این مسئله نیز توجه داشته باشید که این حوزه بسیار نو پا است و نوسانات بسیار شدیدی را دارد. از این رو توصیه ما به شما عزیزان این است که قبل از سرمایه گذاری بر روی هر یک از این پروژه‌ها تحقیقات کافی را بر روی آنان انجام دهید تا که در سرمایه گذاری خود دچار مشکل نشوید.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.