نحوه پیدا کردن NFTهای خوب را بشناسید!

در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با دشواری‌های فروش NFT آشنا کنیم و دلایل دشوار بودن فروش NFT را خدمت شما عزیزان شرح دهیم. علاوه بر این مسئله در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با برخی از بهترین NFTهای بازار ارز دیجیتال که آینده خوبی در انتظار آنان می‌باشد آشنا کنیم. پس با توجه به این مسئله اگر شما عزیزان از جمله افرادی هستید که علاقه مند به بازار NFT می‌باشید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را در این زمینه در اختیار شما عزیازن قرار دهیم و به بررسی برخی از بهترین NFTها بپردازیم.

اگر شما عزیزان نیز از جمله دارندگان NFT باشید حتما با سختی فروش NFT به خوبی آشنایی دارید. در این مورد چند نکته مهم وجود دارد که فروش NFT را بسیار دشوار کرده است، در ادامه این مطلب به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد. با ما در ادامه همراه باشید.

چه دلایلی فروش NFTها را سخت خواهد کرد؟ راهکار آن چست؟

اگر از جمله فعالان بازار ارز دیجیتال باشید به خوبی به این مسئله واقف هستید که NFTها از جمله دارایی‌ها تعویض ناپذیر هستند و امکان تقسیم کردن آنان به قسمت‌های کوچک تر برای خرید و فروش وجود ندارد. در حال حاضر NFTها بسیار زیادی در بازار ارز وجود دارند و این حوزه هم اکنون یکی از پرطرفدارترین حوزه‌های سرمایه گذاری محسوب می‌گردد. صرف نظر از این موضوع که شما یک توکن بسازید و یا این که اقدام به خرید یک توکن NFT کنید، روزی تصمیم به فروش آن NFT خواهید گرفت. در زمان فروش NFT ممکن است که با چالش‌ها و مشکلات بسیار زیادی رو به رو شوید. در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد.

چالش‌های فروش NFT برای تعویض کنندگان

اگر شما از جمله افرادی هستید که به دنبال نوسان گیری از NFTها می‌باشید و برای همین نیز به خرید و فروش سریع NFT نیاز دارید، خرید و و فروش آن کاری سختی برای شما نخواهد بود. به بیان دیگر شما قادر خواهید بود با به کار گیری روش فلیپینگ راه ساده تری را برای خرید و فروش NFTهای خود بیابید. فیلیپرها از جمله افرادی هستند که اغلب وارد معامله‌هایی خواهند شد که حجم فروش آن دارایی بالا باشد. پس با توجه به این موضوع هیچ گاه با مشکل فروش NFT رو به رو نخواهند شد. اما گاهی اوقات شاهد این مسئله هستیم که یک فلیپر قادر به فروش NFT خود نیست، این اتفاق در حقیقت زمانی رخ خواهد داد که فلیپر حاضر به ضرر در معامله خود نباشد و منتظر بماند که اوضاع پروژه بهبود پیدا کند.

هر پقدر میزان تجربه شما در استفاده از استراتژی فلیپینگ بیشتر بشود، کمتر با چنین مسائلی مواجه خواهید شد. بهترین کار برای جلوگیری از دشواری فروش NFT این است که شما بتوانید موقعیت‌های ضرر را به خوبی شناسایی کنید و آنان را با برد جبران کنید. یکی از موارد سخت در مورد استراتژی فلیپینگ این است که در این روش پامپ و دامپ‌های بسیار زیادی وجود دارد. این مسئله نشان دهنده این است که این استراتژی یک راه کار بسیار پر ریسک و خطرناک است. البته جا دارد این را هم خدمت شما عزیزان بگوییم که درست است که این روش ریسک بسیاری را به دنبال دارد، اما از طرفی سود بسیار زیادی را می‌توان از این روش به دست آورد.

شاید برای برخی از شما عزیزان این سوال پیش آمده باشد که پامپ و دامپ به چه معنا می‌باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پامپ و دامپ روشی برای دستکاری قیمت یک دارایی خواهد بود. هدف این راه کار دستکاری قیمت و افزایش قیمت آن دارایی با اطلاعات جعلی خواهد بود. افرادی که از این روش برای دستکاری قیمت استفاده می‌کند، معمولا از اعضای آن پروژه خواهند بود. البته جا دارد به این مسئله نیز اشاره کنیم که پامپ و دامپ بیشتر برای پروژه‌هایی استفاده خواهد شد که ارزش کمی را در بازار دارند و چندان شناخته شده نیستند.

چالش‌های فروش NFT برای سازندگان توکن بی همتا

آن دسته از افرادی ه قصد استفاده از استراتژی فلیپینگ را ندارند، قصد خرید و فروش آن به صورت عادی را خواهند داشت. این قبیل افراد با مشکلات به مراتب بیشتری مواجه خواهند بود. از این رو در ادامه به برخی از نکاتی که این افراد باید در معاملات خود در نظر داشته باشند اشاره خواهیم کرد.

1. انتخاب پروژه‌های خوب بازار NFT

همان طور که در ابتدای این مطلب نیز خدمت شما عزیزان اشاره کردیم، بازار NFT یک بازار پر سود و پر طرفدار می‌باشد و در حال حاضر پروژه‌های بسیار خوبی در این بازار وجود دارد که شما به واسطه آنان قادر خواهید بود سود خوبی را به دست آورید و از طرفی نیز با مشکلات فروش آن مواجه نخواهید شد. پس با توجه به این مسئله همیشه سعی کنید از پروژه‌های جدید و نوپا در این بازار دوری کنید تا که میزان ریسک سرمایه گذاری خود در این بازار را تا حد قابل قبولی کاهش دهید.

2. اجتناب از پروژه‌های اسکم و راگ پول

متاسفانه باید این را خدمت شما عزیزان یاد آور شویم که بازار NFT از آنجایی که نو پا است و قائده و قانون خاصی ندارد، یک بستر مناسب برای کلاهبرداران می‌باشد. پس با توجه به این مسئله می‌توان گفت که درست است که در این حوزه پروژه‌های خوب و آینده داری وجود دارد، اما از طرفی در این حوزه پروژه‌هایی نیز وجود دارد که ما آنان را با نام راگ پول و اسکم می‌شناسیم. این پروژه‌ها مشکلات قانونی بسیار زیادی دارند. همین مسئله باعث شده است که اعتماد به این حوزه کاهش پیدا کند و سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این حوزه خود داری نمایند.

یکی از بهترین راه کارهایی که به واسطه آن قادر خواهید بود راگ پول‌ها را شناسایی کنید این است که بنیان گذاران این پروژه‌ها را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و به هویت آنان بپردازید. در یک پروژه سالم شاهد این هستیم که طرح و برنامه ریزی خاصی برای آن وجود دارد کاربران قادر خواهند بود به ارتباط مستقیم با بنیان گذاران بپردازند، اما این مسئله در حالی است که در یک پروژه راگ پول بنیان گاران به هیچ وجه قادر به ارتباط با کاربران خود نخواهند بود. علاوه بر این مسئله شما عزیزان به واسطه اهداف آن پروژه نیز می‌توانید آنیده دار بودن آن را پیش بینی کنید. هر چقدر هدف یک پروژه NFT واقعی تر و دست‌یافتنی تر باشد، آن پروژه مورد اعتماد تر خواهد بود.

3. ترویج ماهیت خلاق

به بیان ساده و خلاصه می‌توان گفت که حوزه NFT سرمایه گذاران را علاوه بر سرمایه گذاری به خلاقیت نیز سوق خواهد داد. پس با تئجه به این مسئله به راحتی می‌توان فروشنده‌های غیر حرفه‌ای را در این بازار شناسایی کرد. فعالیت افراد غیر حرفه‌ای در این حوزه کارایی خاصی را نخواهد داست و در برخی از موارد به فعالان قانونی ممکن است آسیب‌هایی را وارد نماید.

4. دوری از انتظارات نامعقول

زمانی که یک NFT در بازار NFT کار خود را آغاز می‌کند، روند صعودی شارپی را تجربه خواهد کرد و این روند باعث خواهد شد تا که بسیاری از فعالان برای خرید آن NFT جذب شوند. پس با توجه به این مسئله بسیاری از فعالان این حوزه تصور خواهند کرد که در این بازار می‌توان راه صد ساله را یک شبکه طی کرد، اما قضیه از این قرار نیست. اگر یک پروژه NFT قادر نباشد روند صعودی خود را به خوبی طی کند، صرف نظر از این مسئله که یک پروژه آینده دار و خوب می‌باشذ، کاربران اقدام به فروش NFT مورد نظر خواهند کرد و در این شرایط ممکن است شما به یکباره دارایی خود را از دست بدهید.

5. بی توجهی به بحث‌های ناآگاهانه و نظرات غیر کارشناسی

در حال حاضر با توجه به مشکلاتی که در مورد حوزه NFT وجود دارد برخی از افراد دید خوبی نسبت به این بازار ندارند، همین مسئله باعث شده است که بدون درک خوبی از این بازار نظرات منفی‌ای را در مورد این بازار بیان کنند. به عنوان مثال اگر شما یک فرد نا آگاه در مورد بازار NFT باشید، با خواندن یک مقاله از یک شخص نامعلوم ممکن است که دید منفی را نسبت به این بازار پیدا کنید و تصور کنید که حوزه NFT پر از پروژه‌های راگ پول و اسکم می‌باشد. اما این موضوع اصلا درست نیست و این افراد با خواندن چنین مقالاتی تصور نادرستی از بازار NFT را کسب خواهند کرد. این قبیل تصورات به بازار NFT لطمه‌های بسیار زیادی را وارد خواهد کرد که از جمله این موارد می‌توان به دشواری فروش NFT اشاره کرد.

6. ایجاد درک کافی نسبت به تکنولوژی بلاکچین

در حال حاضر افراد بسیار زیادی در بازار ارزهای دیجیتال و بازار NFT وجود دارند که حتی درک درستی از نحوه فعالیت بلاکچین ندارند. این مسئله ممکن است که منجر گردد که برخی از افراد همه چیز را در بازار NFT پیچیده و سخت ببینند. به همین دلیل شما در بازار NFT تنها به واسطه کسب تجربه و دانش کافی قادر به فعالیت خواهید بود. پس با توجه به این مسئله پیش از فعالیت در این بازار توصیه ما به شما عزیزان این است که آموزش لازم را در این زمینه ببینید تا که در معامله خود دچار مشکل نشوید.

7. دوری از ذهنیت‌های گروهی

در حال حاضر در این بازار تعداد بسیاری از پروژه‌های شباهت بسیار زیادی را به هم دیگر دارند و یا این که یک کپی از یکدیگر محسوب می‌شوند. پس با توجه به این مسئله در بسیاری از این آنان از قیمت‌های مینت و هنرهای مشابه استفاده خواهد شد. همین مسئله باعث خواهد شد تا که برخی از افراد تصور کنند که این پروژه‌ نیز از آینده خوبی برخورد دار خواهد بود. اما همیشه این را به خاطر داشته باشید که یکی از مواردی که باعث رشد یک پروژه در بازار NFT خواهد شد خلاقیت به کار رفته در آن پروژه خواهد بود. این مسئله باعث خواهد شد تا که کاربران زیادی به آن پروژه جذب شوند و از این رو دیگر مشکل فروش NFT برای آن پروژه وجود نخواهد داشت.

8. حل مشکل فقدان زیر ساخت‌ها

صادقانه بخواهیم با شما عزیزان سخن بگوییم باید به این مسئله اشاره کنیم که اساسا ابزارهای با کیفیت وجود ندارد و داده‌های مفید و کاربردی به سختی به دست خواهند آمد. علاوه بر این مسئله یافتن افراد آگاه و قابل اعتمادی که قصد سودجویی از سرمایه کاربران را نداشته باشند نیز کاری بسیار سخت و دشوار است. شاخص رابط کاربری در بازار NFT بسیار پایین است و همین مسئله باعث شده است که پیدا کردن یک پروژه خوب و آینده دار در بازار NFT کاری بسیار سخت و دشوار باشد. پس با توجه به این مسئله افراد نا آگاه ممکن است که در این بازار به دنبال پروژه‌های نا شناخته و غیر قابل اعتماد بروند و با مشکلاتی از جمله دشواری فروش NFT مواجه شوند.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با چند مورد از بهترین پروژه‌های NFT آشنا کنیم.

بهترین NFTها برای سرمایه گذاری و خرید وفروش

بهترین NFTها برای سرمایه گذاری و خرید وفروش

1- ایلیوم Illuvium

یکی از بهترین و آینده دار ترین پروژه‌های موجود در بازار NFT ایلیوم می‌باشد. ایلیوم یک بازاری نقش آفرینی فانتزی مبتنی بر بلاکچین ارز دیجیتال اتریوم است و یکی از بهترین پروژه‌های موجود در حوزه NFT می‌باشد. این پروژه در سال 2021 کار خود را در بازار NFT آغاز کرد.در این بازای افراد قادر خواهند بود برای خود بیش از 100 ایلیوم را انتخاب کنند که هر یک از آنان توانایی و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. شما عزیزان قادر خواهید بود بدون هیچ مشکلی به خرید و فروش NFT ایلیوم بپردازید و هیچ کارمزدی برای معامله آن از شما دریافت نخواهد شد.

علاوه بر این مسئله جا دارد به این موضوع نیز اشاره کنیم که این پروژه به شما اجازه استیکینگ دارایی را خواهد دارد که به واسطه ان قادر خواهید بود برای خود یک درآمد غیرفعال را به دست آورید. برای دنبال کردن اخبار این پروژه شما عزیزان قادر خواهید بود از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

2. پیکسلمون

مجموعه پیکسلمون با توجه به ماهیت کلی که دارد یک فضای سرگرم کننده را برای کاربران ایجاد خواهد کرد که علاوه بر سرگرمی در آن قادر خواهند بود در آن به درآمد زایی نیز بپردازند. در بستر این بازی شما عزیزان قادر خواهید بود پیکسلمون‌های خود را با یکدیگر مبادله کنید. از آنجایی که این پروژه طرفدارن بسیار زیادی دارد، شما عزیزان به راحتی قادر خواهید بود به خرید و فروش NFT پیکسلمون بپردازید و دشواری در این مورد نخواهید داشت.

3. اکسی اینفینیتی

یکی از مشهور ترین و محبوب ترین پروژه‌های NFT در حال حاضر اکسی اینفینیتی می‌باشد. این بازی مشهور از پوکمون الگو گرفته است و تنها تفاوت آن در این است که بر بستر بلاکچین پایه ریزی شده است. در این بازی شما قادر خواهید بود اکسی‌های خود را پرورش و ارتقا دهید و سپس اقدام به خرید و فروش آنان کنید. بازیکنان برای این که بتوانند در این بازی شرکت کنند نیاز به حداقل 3 توکن اکسی دارند. اکسی اینفینیتی نیز از جمله پروژه‌هایی است که بر روی بلاکچین ارز دیجیتال اتریوم پایه ریزی شده است و در حال حاضر بسیار محبوب می‌باشد. علاوه بر این مسئله جا دارد به این موضوع نیز اشاره کنیم که محبوبیت این پروژه تاثیر مستقیمی را بر روی قیمت اتریوم نیز گذاشته است. از آنجایی که این پروژه کاربران بسیار زیادی دارد، مشکلی در فروش NFT اینفینیتی نخواهید داشت.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با مشکلات موجود در زمینه فروش NFT آشنا کنیم و در ادامه به بررسی برخی از راه حل‌ها برای یافتن بهترین NFTها بپردازیم. علاوه بر این مسئله در این مقاله سعی کردیم چند مورد از بهترین توکن‌های NFT که آینده خوبی را در پیش دارند را نیز خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. همان طور که در این مطلب نیز به آن اشاره کردیم، توکن‌های NFT غیر قابل تعویض هستند و همین مسئله باعث شده است نتوان آنان را به مانند ارز دیجیتال بیت کوین و یا ارز دیجیتال اتریوم خرید و فروش کرد.

از این رو برای خرید NFTها اغلب به سرمایه بسیار زیادی نیاز است. همین مسئله باعث شده است که فروش NFT کاری بسیار سخت و دشوار باشد. علاوه بر این مسئله ریسک سرمایه گذاری بر روی NFTها بسیار بالا است و برای همین نیز بسیاری از فعالان بازار سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال بیت کوین که پیش بینی قیمت بیت کوین نشان دهنده این است که آینده خوبی دارد را به NFTها ترجیح دهند.

در پایان جا دارد به این مسئله اشاره کنیم که این مسئله کاملا درست است که فروش NFTها کاری نسبتا سخت و دشوار است، اما شما عزیزان قادر خواهید بود با یک انتخاب درست و مناسب در این بازار سودهای بسیار خوبی را برای خود به دست آورید. علاوه بر این مسئله اگر شما یک پروژه NFT محبوب را برای خرید و فروش خود انتخاب کنید، هیچگاه با مشکلاتی از جمله فروش NFT مواجه نخواهید شد. البته جا دارد به این موضوع نیز اشاره کنیم که شناسایی یک پروژه NFT خوب کاری بسیار سخت و دشوار است و نیازمند تجربه کافی و دانش مناسب در زمینه تحلیل خواهد بود.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.