مقایسه دوج کوین و شیبا اینو؛ کدام با ارزشتر است؟

دوج کوین و شیبا اینو دو ارز دیجیتال هستند که در سال 2021 به طور قابل توجهی رشد کردند. مقایسه دوج کوین و شیبا اینو نشان می‌دهد که این دو ارز دیجیتال در حال حاضر از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتالی هستند که در بازار دیجیتال موجود است. در بازار ارز دیجیتال بین دو میم کوین به نام‌های دوج کوین و شیبا اینو که از ارزهای دیجیتال هستند، رقابت بزرگی وجود دارد. این دو ارز دیجیتال در سال‌های اخیر رشد خوبی داشتند و افرادی که روی ان دو ارز سرمایه‌گذاری کردند، به سود زیادی رسیدند.

به طور کلی می‌توان گفت دوج کوین و شیبا اینو دو ارز دیجیتال شبیه به هم است که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. در ادامه این مقاله ابتدا دوج کوین و شیبا اینو را تعریف می‌کنیم و سپس تفاوت‌ها و شباهت‌های بین این دو ارز را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تعریف دوج کوین

دوج کوین نوعی ارز دیجیتال بر مبنای بلاک‌چین است که در سال 2013 توسط بیلی مارکوس و جکسون پالمر ساخته شد. دوج کوین در ابتدا فقط برای شوخی تولید شده بود ولی بعد از مدتی با ارزش چند برابر در بازار ارز دیجیتال دیده شد. افراد سرمایه داری از جمله ایلان ماسک از این ارز حمایت می‌کنند و در حال برنامه‌ریزی برای بهبود آن هستند.

تعریف شیبا اینو

شیبا اینو یکی از موفق‌ترین ارزهای دیجیتالی و توکنی بر مبنای اتریوم است. نام و نماد این ارز دیجیتال با الهام گرفتن از یک نژاد سگ ژاپنی با همین نام انتخاب شده است. این توکن این امکان را به کاربران می‌دهد تا با پرداخت کردن مبلغی کم، ملیون ها و میایاردها از این توکن را بخرند.

تاریخچه این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که قیمت شیبا اینو نوسانات زیادی داشته است. با توجه به پیش بینی قیمت شیبا اینو در سال 2022، قیمت آن در 6 ماه گدشته در حدود 4200 درصد افزایش پیدا کرده است.

تعریف شیبا اینو

شباهت‌های بین دوج کوین و شیبا اینو

بعد از مقایسه دوج کوین و شیبا اینو به این نتیجه می‌رسیم که این دو ارز دیجیتال از بعضی لحاظ به یکدیگر شبیه هستند. مهم‌ترین شباهتی که بین این دو ارز دیجیتال وجود دارد، ماهیت آن‌ها است و هر دو ارز از میم کوین‌های موفق محسوب می‌شوند. همچنین نماد این دو ارز شبیه به هم است و برای هر دو از شیبا اینو که نماد معروف سگ ژاپنی است، استفاده شده است. از دیگر شباهت‌های این دو ارز این است که هیچ محدودیتی در استخراج آن‌ها وجود ندارد و هر دو در پروژه‌های خیرخواهانه در حال فعالیت هستند.

تفاوت بین دوج کوین شیبا اینو

در مقایسه دوج کوین و شیبا اینو  نتیجه گرفته می‌شود که بزرگ‌ترین تفاوت بین این دو ارز دیجیتال این است که یکی از آن‌ها کوین و دیگری توکن است. کوین در حقیقت یک رمز ارز است که بلاک‌چین اختصاصی دارد در صورتی که توکن روی بقیه بلاک‌چین‌ها مانند اتریوم ساخته می‌شود.

به طور کلی می‌توان گفت دوج کوین و شیبا اینو دارای تفاوت‌های زیادی با یکدیگر هستند اما یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های آن‌ها این است که شیبا اینو یک توکن اتریومی است در صورتی که دوج کوین نوعی ارز دیجیتال مستقل محسوب می‌شود. از دیگر تفاوت‌های این دو ارز دیجیتا این است که هیچ محدودیتی در عرضه دوج کوین وجود ندارد ولی شیبا اینو محدود است. علاوه بر این هدف اولیه از تولید این دو ارز دیجیتال با یکدیگر متفاوت است. در ادامه این مقاله این تفاوت‌ها را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • ساز و کار و عرضه کردن تولید
  • استفاده از بلاک‌چین جداگانه
  • اهداف اولیه از تولید دوج کوین و شیبا اینو و کاربردهای متفاوت ‌آن‌ها

 

ساز و کار و عرضه کردن تولید

همان طور که قبلاً اشاره شد، دوج کوین به هیچ عنوان محدودیت عرضه‌ای ندارد و در حقیقت اقتصاد توکنی این دو ارز دیجیتال با هم فرق می‌کند. به عنوان مثال در هر دقیقه در حدود 10 هزار دوج کوین در حال تولید است، یعنی هر سال 5 میلیارد دوج کوین جدید وارد بازار ارز دیجیتال می‌‎‌شود. بسیاری از افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتال تخصص دارند بر این باور هستند که این امر موجب به وجود آمدن تورم برای دوج کوین و پایین آمدن ارزش آن شده است.

در مقایسه‌ای که بین دوج کوین و شیبا اینو انجام می‌شود، متوجه می‌شویم که محدودیت عرضه شیبا اینو در حدود 1 کوادریلیون است و بیشتر از این تولید نمی‌شود. این امر مانع از بروز تورم و افزایش قیمت شیبا اینو می‌شود.

 

استفاده از بلاک‌چین‌های جداگانه

دوج کوین انشعابی از یک پروژه به عنوان لاکی کوین است که خود این پروژه از لایت کوین منشعب شده است. در حقیقت دوج کوین یک بلاک چین مستقل دارد و به همین دلیل کوین نامیده می‌شود. ولی شیبا اینو کوین نیست بلکه یک توکن است و اجرای آن روی یک بلک چین اتریوم انجام شده است.

به طور کلی می‌توان گفت شیبا اینو تحت تاثیر تصمیماتی قرار می‌گیرد که در ارتباط با اتریوم است در صورتی که دوج کوین دارای استقلال است و آینده‌اش مرتبط با اعضای جامعه‌اش است. علاوه بر این اگر تقاضا برای شیبا اینو افزایش پیدا کند، ترافیک شبکه اتریوم و در نتیجه کاردمزدها زیاد می‌شود.

 

اهداف اولیه از تولید دوج کوین و شیبا اینو و کاربرد آن‌ها

مقایسه دوج کوین و شیبا اینو نشان می‌دهد که دوج کوین یک ارز دیجیتالی با عرضه زیاد و قیمت پایین است و کار کردن با آن اصلاً سخت نیست. کار کردن راحت با این ارز دیجیتال باعث شده است که دوج کوین برای انجام پرداخت‌هایی از جمله انعام مناسب باشد. در حقیقت هدف اولیه از تولید دوج کوین این بود که، ابزاری برای پرداخت دیجیتالی باشد. مانند اسکناس یک دلاری و پنی که همیشه ته جیب افراد موجود است.

هدف نهایی از تولید شیبا اینو کاملاً متفاوت است و در حقیقت هدف اصلی تبدیل شدن آن به یک صرافی غیر متمرکز است که شیبا سواپ نام دارد. در حقیقت کاربران می‌توانند بعد از به روزرسانی کردن اتریوم، توکن‌های اتریومی‌شان را به طور مستقیم و ارزان تبدیل به یکدیگر کنند.

اهداف اولیه از تولید دوج کوین و شیبا اینو و کاربرد آن‌ها

جمع‌بندی

ممکن است در مقایسه دوج کوین و شیبا اینو این نتیجه حاصل شود که توکن شیبا اینو در مقایسه با دوج کوین اهداف بزرگ‌تری دارد اما نمی‌توان در این مورد نظر قطعی داد.

 

سئوالات متداول در مورد ارزهای دیجیتال دوج کوین و شیبا اینو

 آیا خرید ارزهای دیجیتال دوج کوین و شیبا اینو راحت‌ است؟

خرید شیبا اینو و دوج کوین کار سختی نیست و هر دوی آن‌ها به راحتی در دسترس هستند و با مراجعه به وب سایت‌های آنلاین صرافی می‌توان آن‌ها را خرید.

تفاوت اصلی شیبا اینو و دوج کین در چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت این دو ارز دیجیتال این است که دوج کوین نوعی کوین و شیبا اینو نوعی توکن است.

برای فروش شیبا اینو باید چه اقدامی انجام داد؟

برای فروش شیبا اینو ابتدا باید به بازار رمزارز وارد شوید و سپس درخواست خود را برای فروش آن با مقداری تعیین شده، ثبت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.