معرفی بهترین کیف پول های دیجیتال برای NFT ها

در این مقاله قصد داریم شما عزیزا را با بهترین کیف پول‌هایی که قادر خواهید بود با استفاده از آنان NFTهای خود را نگه دارید آشنا کنیم. اگر از جمله فعالان بازار ارز دیجیتال و حوزه NFT هستید، توصیه ما به شما عزیزان این است که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات کافی را در مورد یک کیف پول دیجیتال خود برای ذخیره توکن غیر مثلثی بدهیم تا که بتوانید از دارایی خود در برابر مشکلاتی به مانند هک و کلاهبرداری حفاظت کنید.

توکن‌های NFT در سال 2014 میلادی کار خود را در عرضه دیجیتال آغاز کردند. اگر از جمله فعالان بازار ارز دیجیتال باشید به خوبی به این مسئله واقف هستید که در سال‌های ابتدایی این بازار چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما در حال حاضر این بازار رشد خوبی را تجربه کرده است و در سال 2021 میلادی به اوج خود رسیده است.
برای نگه داری توکن‌های غیرقابل تعویض و یا همان NFT شما عزیزان نیاز به کیف پول دیجیتال خواهید داشت. البته لازم به ذکر است که کیف پول دیجیتال مورد نظر شما باید از پروتکل بلاکچین NFT پشتیبانی کند. حال در ادامه این طلب با ما همراه باشید تا پیش از معرفی بهترین کیف پول‌های دیجیتال NFT به بررسی ویژگی‌های یک کیف پول دیجیتال مناسب بپردازیم.

چرا به کیف پول NFT نیاز است؟

همان طور که می‌دانید برای ذخیره ارزهای دیجیتال باید از کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری استفاده شود. اما این کیف پول‌ها برای ذخیره توکن غیر مثلثی مناسب نمی‌باشند، از این رو برخی کیف پول‌ها هستند که برای ذخیره توکن غیر مثلثی طراحی شده‌اند. دلایل مختلفی برای استفاده از کیف پول NFT وجود دارد که یکی از آنان این است که، کیف پول NFT دارای امنیت بسیار بالایی است و نسبت به سایر کیف پول‌های رمز ارز دارند.
علاوه بر این مسئله این کیف پول‌ها رابط کاربری راحت‌تری دارند و همین باعث شده است تا که استفاده از آنان راحت‌تر از بقیه کیف پول‌ها باشد. همچنین در کیف پول‌های NFT شما قادر به خرید و فروش توکن‌ غیرمثلثی خود خواهید بود، در صورتی که این امکان در بسیاری از کیف پول‌های ارز دیجیتال وجود ندارد.

ویژگی‌های مهم در انتخاب یک کیف پول دیجیتال NFT

در حال حاضر تعداد بسیار زیادی کیف پول دیجیتال وجود دارند که شما عزیزان قادر خواهید بود از آنان برای ذخیره دارایی خود استفاده کنید. برای همین نیز باید یک سری معیار وجود داشته باشد تا شما عزیزان بتوانید به اوسطه آنان یک کیف پول دیجیتال خود را برای ذخیره توکن غیر مثلثی خود انتخاب کنید. معیارهای انتخاب یک کیف پول مناسب را در ادامه خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

  1. سطح حریم خصوصی و امنیت: اوین ویژگی که باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشد این است که دارای امنیت خوب و قابل قبولی باشد. دلیل این سخن نیز این است که یک فرد سرمایه گذار باید خیالش از بابت کیف پولی که از آن برای ذخیره دارایی خود استفاده می‌کند راحت باشد.
  2. نداشتن محدودیت در تراکنش: برخی از کیف پول‌ها وجود دارند که میزان برداشت محدودی رابرای کاربران خود تعیین خواهند کرد. به صورت کلی یک کیف پول دیجیتال نباید چنین محدودیتی را برای کاربران خود ایجاد کند، و کاربر باید بتواند هر مبلغی را که می‌خواهد از حساب خود برداشت کند.
  3. سازگاری با صرافی ارز دیجیتال: موضوع مهم دیگری که باید در یک کیف پول NFT به آن توجه شود این است که، کیف پول مورد نظر ما باید با بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال سازگاری داشته باشد. دلیل این سخن نیز این است که به واسطه سازگاری بیشتر با صرافی‌های ارز دیجیتال به مراتب بیشتر، کار شما برای معامله تا حدودی راحت‌تر خواهد بود.
  4. پشتیبانی از توکن‌های مختلف: کیف پول دیجیتال شما باید قادر باشد از توکن‌های زیادی پشتیبانی کند، این ویژگی باعث خواهد شد تا شما عزیزان قادر باشید تمامی توکن‌های خود را بر روی آن ذخیره کنید و نیازی به یک کیف پول دیگر نخواهید داشت.
  5. داشتن نسخه موبایل: این که کیف پول دیجیتال مورد نظر شما دارای نسخه گوشی نیز باشد موجب خواهد شد تا شما در هر زمانی که می‌خواهید بتوانید به دارایی خود دسترسی داشته باشید.
  6. رابط کاربری: یکی از ویژگی‌های مهم دیگری که باید یک کیف پول دیجیتال NFT داشته باشد این است که داری یک رابط کاربری راحت و روان باشد. دلیل این سخن نیز این است که به واسطه یک رابط مکاربری راحت، کاربران مبتدی نیز به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.
  7. کارمزد: کارمزد یکی از مواردی است که پیش از استفاده از یک کیف پول دیجیتال بایه به آن توجه داشته باشید. دلیل این سخن نیز این است که برخی از کیف پول‌های NFT کارمزدهای بسیار زیادی را برای انتقال داری دریافت خواهند کرد و عملا به برای نقل و انتقال به صرفه نخواهند بود.

معرفی بهترین کیف پول‌های NFT

اگر از جمله فعالان بازار ارز دیجیتال باشید به خوبی می‌دانید که بیشتر کیف پول‌های دیجیتال NFT مبتنی بر شبکه اتریوم ساخته خواهند شد. از این رو برای نگهداری توکن‌ غیر مثلثی و یا همان NFTهای خود باید به سراغ کیف پول‌هایی بروید که از بلاکچین اتریوم پشتیبانی می‌کنند. البته لازم به ذکر است که این مسئله درباره تمام توکن‌ها صدق نخواهد کرد و برخی از توکن‌ها به واسطه کیف پول‌های دیجیتال اتریوم پشتیبانی نخواهند شد. یک کیف پول دیجیتال، باید دارای امنیت قابل قبول و همچنین دسترسی راحت باشد. از این رو در ادامه به برخی از این نوع کیف پول‌ها اشاره خواهیم کرد.

1- کیف پول کوین بیس ولت

کوین بیس ولت یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های NFT می‌باشد. بسیاری از افراد فعال در ابزار ارز دیجیتال از این کیف پول دیجیتال برای ذخیره توکن غیر مثلثی خود استفاده می‌کنند. رابط کاربری آسان و روان در این کیف پول سبب شده است تا که کاربران تازه وارد به بازار ارز دیجیتال به راحتی بتوانند از آن بهره ببرند.
علاوه بر این که به واسطه این کیف پول شما عزیزان قادر خواهید بود دارایی خود را نگه داری نمایید، می‌توانید به واسطه آن به بازارهای مختلف NFT وصل شوید و به خرید و فروش توکن غیر مثلثی بپردازید. لازم به ذکر است که دارایی شما در این کیف پول تا سقف 250 هزار دلار تحت پوشش بیمه قرار خواهد داشت. همچنین شما عزیزان قادر خواهید بود در این کیف پول به واسطه ارز فیات NFTها را خریداری نمایید.
در حال حاضر نقطه ضعف اصلی در این کیف پول این است که این کیف پول با تعداد کمی از شبکه‌های بلاکچین سازگار می‌باشد. زیرا تنها از شبکه‌های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی خواهد کرد.

2- کیف پول انجین

یکی دیگر از کیف پول‌های محبوب در زمینه ذخیره توکن غیر مثلثی کیف پول انجین می‌باشد. شما به واسطه این کیف پول قادر خواهید بود دارایی خود را مدیریت کنید و به خرید و فروش توکن غیر مثلثی یا همان NFT بپردازید. علاوه بر توکن‌های غیر مثلثی به واسطه این کیف پول شما قادر خواهید بود رمز ارزهای خود را نیز ذخیره و نگه داری نمایید. این کیف پول قابلیت اتصال به کیف پول‌های فیزیکی و یا همان سخت افزاری به مانند لجر و ترزور را دارد.
یکی از ویژگی‌های بارز در این کیف پول دیجیتال امنیت بسیار بالای آن می‌باشد. همچنین سرعت بالای تراکنش در این کیف پول باعث شده است تا که معامله گران بسیاری از این کیف پول دیجیتال برای ذخیره دارایی خود بهره ببرند. البته جا دارد به این موضوع نیز اشاره کنیم که به واسطه این کیف پول شما تتها قادر خواهید بود توکن‌هایی را ذخیره کنید که در شبکه بلاکچین اتریوم حضور دارند.
نقطه ضعف در این کیف پول در حال حاضر این است که تنها از نسخه موبایل پشتیبانی خواهد کرد و تنها از شبکه‌های بلاکچین مبتنی بر اتریوم پشتیبانی خواهد کرد.

3- کیف پول آلفا ولت

در میان تمامی کیف پول‌های غیرمتمرکز به جرات می‌توان گفت که آلفا ولت یکی از بهترن انواع کیف پول برای ذخیره و نگه داری توکن غیر مثلثی می‌باشد. این کیف پول از توکن‌های شبکه بلاکچین اتریوم به خوبی پشتیبانی خواهد کرد. جا دارد به این موضوع نیز شاره کنیم که این کیف پول به صورت کاملا متن باز ارائه شده است و اداره آن به دست فعالان و اعضای آن صورت خواهد گرفت.
همچنین در آلفا ولت از فناوری Secure Enclave برای بالا بردن میزان امنیت کاربران و دارایی آنان استفاده شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد و بسیار خوب در این کیف پول این است که شما برای استفاده از این کیف پول دیجیتال نیازی به احراز هویت در آن نخواهید داشت.
یکی از نقطه ضعف‌های اساسی در این کیف پول دیجیتال این است که نسخه آن تنها بر روی موبایل قابلیت اجرا دارد و نیز تنها از بلاکچین‌هایی پشتیبانی خواهد کرد که بر روی شبکه اتریوم حضور دارند.

4- کیف پول تراست ولت

تراست ولت یکی از معروف‌ترین کیفت پول‌های حوزه ارزهای دیجیتال است که بسیاری از فعالان بازار ارز دیجیتال از آن برای ذخیره دارایی خود استفاده خواهند کرد. شما به واسطه این کیف پول دیجیتال قادر خواهید بود توکن غیر مثلثی خود را ذخیره و نگه داری نمایید. علاوه بر این به مانند کیف پول آلفا ولت، در این کیف پول نیز شما نیازی به احراز هویت برای فعالیت در آن نیازی نخواهید داشت، دلیل این سخن نیز این است که کیف پول تراست ولت به صورت کاملا غیرمتمرکز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
در حال حاضر بیش از 10 میلیون نفر از این کیف پول برای ذخیره دارایی خود استفاده می‌کنند. همچنین جا دارد به این موضوع نیز اشاره کنیم که در این کیف پول معامله گران قادر خواهند بود به واسطه ارز دیجیتال و کارت اعتباری اقدام به خرید NFT کنند.
نقطه ضعف این کیف پول در حال حاضر این است که این کیف پول تنها بر روی نسخه موبایل قابلیت اجرا دارد.

5- کیف پول متامسک

متامسک یکی دیگر از کیف‌ پول‌های معروف و مشهور در حوزه ارزهای دیجیتال می‌باشد. عامله گران قادر خواهند بود به واسطه این کیف پول به ذخیره سازی توکن غیر مثلثی خود بپردازند. علاوه بر این مسئله به واسطه این کیف پول دیجیتال معامله گران قادر خواهند بود به خرید و فروش توکن غیر مثلثی  یا همان NFT نیز بپردازند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این کیف پول این است که به برخی از صرافی‌های خرید و فروش NFT نیز متصل می‌باشد.
در حال حاضر متامسک بیش از 21 میلیون کاربر دارد و این نکته اثباتی بر این است که این کیف پول دارای اعتبار خوبی می‌باشد. البته لازم به ذکر است که این کیف پول نیز به صورت کاملا غیرمتمرکز ارائه شده است.
نقطه ضعف این کیف پول این است که دارای نمونه‌های فیک بسیار زیادی است و همین باعث شده است تا برخی از معامله گران در انتخاب نسخه درست دچار سردرگمی شوند.

6- کیف پول کیف پول مث

در میان تمامی کیف پول‌هایی که تا اینجا به بررسی آنان پرداختیم، کیف پول مث یکی از پیشرفته‌ترین کیف پول‌ها برای ذهیره توکن غیر مثلثی می‌باشد. استفاده و بهره بردن از کاربردهای این کیف پول نیازمند علم و تجربه بیشتری نسبت به سایر کیف پول‌های دیجیتال دارد. اما از طرفی امنیت این کیف پول در مقایسه با دیگر کیف پول‌ها به مراتب بیشتر می‌باشد.
در این کیف پول نیز به مانند برخی از کیف پول‌های مناسب برای ذخیره NFT شما عزیزان قادر خواهید بود به خرید و فروش توکن غیر مثلثی بپردازید. پروژه‌ها و شرکت‌های بسیار معرفی در راه اندازی این کیف پول شراکت داشته اند که از جمله آنان می‌توان به بایننس اشاره کرد. در حال حاضر چیزی در حدود 85 شبکه بلاکچین در این کیف پول پشتیبانی می‌شوند که یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این کیف پول محسوب می‌گردد.
نکات اصلی ضعف در این کیف پول ناشی از رشد و توسعه آن می‌باشد، البته این مسئله کاملا طبیعی است که یک پروژه بعد از توسعه مشکلاتی را داشته باشد.

7- کیف پول KuKai

این کیف پول از نظر امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد و به صورت کاملا غیرمتمرکز اداره می‌گردد. در این کیف پول معامله گران بازار ارز دیجیتال و NFT قادر خواهند بود بدون پرداخت کارمزد آن چنانی، دارایی‌های توکن غیر مثلثی خود را نگه داری کنند. همچنین فعالان بازار ارز دیجیتال قادر خواهند بود از این کیف پول برای خرید و فروش توکن غیر مثلثی یا همان NFT نیز استفاده نمایند.
این کیف پول قابلیت اتصال به کیف پول‌های سخت افزاری را دارد و به واسطه این امر دارای امنیت بسیار بالایی می‌باشد. اگر از جمله افرادی هستید که هیچگونه ریسکی را نسبت به دارایی خود نمی‌پذیرید، توصیه ما به شما عزیزان این است که از این کیف پول برای ذخیره دارایی خود استفاده نمایید.
این کیف پول تنها از تووکن‌های شبکه تزوس پشتیبانی خواهد کرد. علاوه بر این مسئله این کیف پول تنها دارای نسخه مرورگر است و دارای نسخه موبایل نمی‌باشد.

8- کیف پول کوینومی

کوینومی یکی از کیف پول‌های حوزه ارزهای دیجیتال است که فعالان بازار ارز دیجیتال قادر خواهند بود از آن برای ذخیره توکن غیر مثلثی خود استفاده نمایند. علاوه بر NFT ها، این کیف پول از رمز ارزهای بسیاری به مانند ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم نیز پشتیبانی خواهد کرد. استفاده از این کیف پول بسیار راحت است و رابط کلربری بسیار آسانی دارد. همین موضوع سبب شده است تا که کاربران مبتدی در این حوزه بتوانند به راحتی از این کیف پول برای ذخیره دارایی خود استفاده نمایند.
البته لازم به ذکر است که برخلاف برخی از کیف پول‌های موجود، این کیف پول دیجیتال دارای احراز هویت می‌باشد. همین مسئله سبب شده است تا که کاربران ایرانی قادر نباشند از این کیف پول با آی پی داخلی برای ذخیره دارایی خود استفاده نمایند.

9. کیف پول فانتوم

کیف پول فانتوم نیز یکی از کیف پول‌های دیجیتالی است که کاربران می‌توانند از آن برای ذخیره دارایی خود استفاده نمایند. این کیف پول دارای کارمزد بسیار ناچیزی است که همین مسئله سبب شده است کاربران بسیاری از این کیف پول برای نقل و انتقال دارایی‌های NFT و یا همان توکن غیر مثلثی خود استفاده نمایند.
یکی از نقاط ضعف اساسی در این کیف پول این است که بسیار نو پا می‌باشد و علاوه بر آن به اکوسیستم سولانا محدود شده است.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با برخی از بهترین کیف پول‌ها برای ذخیره NFTها آشنا کنیم و برخی از نقاط ضعف آنان را نیز خدمت شما عزیزان شرح دهیم. همان طور که در این مطلب نیز به آن اشاره کردیم، کیف پول‌های NFT دارای امنیت و نیز رابط کاربری به مراتب بهتری نسبت به کیف پول‌های رمز ارز هستند. همچنین به این موضوع اشاره کردیم که یک کیف پول دیجیتال NFT یا توکن غیر مثلثی باید دارای خصوصیاتی مشخصی باشد که از جمله مهم‌ترین آنان می‌توان به امنیت بالا در یک کیف پول دیجیتال NFT اشاره کرد، دلیل این سخن نیز این است که امنیت اولین مسئله‌ای است که کاربر در زمان انتخاب یک کیف پول به آن توجه خواهد داشت.

در پایان جا دارد به این مسئله اشاره کنیم که درست است که این کیف پول‌ها دارای مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد و خاصی هستند، اما هر یک از این کیف پول‌ها ارای معایب خاصی نیز می‌باشند. از این رو توصیه ما به شما عزیزان این است که در زمان انتخاب یک کیف پول دیجیتال برای ذخیره NFTهای خود تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.