توكن NFT خود را چگونه و در چه پلتفرم‌هايي تبليغ كنيم؟

بازار NFT پر از طرحهاي هيجاني و تريدهاي پولسازي در توكن بي همتا است. بنابراین، اگر تبلیغات شبكه‌اي و شناور انجام داده نشود، سمت و سوي كاربران به تريد NFT شما می تواند با چالش روبرو گردد. توسعه یک روش نوين بازاریابی NFT خاص می‌تواند دید شما را به تريد كردن افزایش دهد. این امر در بازدهی بهینه از NFT های شما و پیشنهادات بازار و تريد به سمت شما را افزايش مي‌دهد. با این حال، اگر دانش و مهارت لازم را ندارید، بازاریابی را سهل و آسان در نظر نگيريد. این دلیلی است که شما باید با یک شرکت بازاریابی NFT براي شروع كار و افزايش دارايي در ارتباط باشيد. یک بازاریاب با تجربه و تريد كرده از تاکتیک و فنون متعددي برای ارائه یک گروه تبلیغاتی موفق NFT در حوزه توكن بي همتا استفاده كند. اين مقاله را به دقت بخوانيد تا از تاکتیک و فنون اصلی بازاریابی NFT برای تريدهاي خود در بازار  بهره ببريد.

NFT ها با توکن کردن يا منتینگ نمودن ارزهاي دیجیتال در شبكه بلاک چین تشكيل می‌شوند.  توكن بي همتا يا رمزارز ایجاد شده، در بازار تجاري آنلاين براي تراكنش فراهم مي‌شود. برای نشان دادن نحوه ایجاد یک طرح NFT، فرآیند ایجاد توکن بي همتا غیرقابل تعویض برای OpenSea، كه یک بازار برتر NFT به حساب مي‌آيد را در خود فراهم كرده است.

هنگامی که NFT های خود را در بازار فاركس براي تريد تشكيل داديد، گام بعدی براي موفقيت بازاریابی آنهاست. بازاریابان با تجربه از تاکتیک و فنون مختلفی برای تبلیغ NFT شما استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسي چند تاکتیک حیاتی برای تبلیغ توكن بي همتا و شبكه هاي تجاري مي پردازيم. طبق گزارش‌هاي NonFungible.com، بازار NFT در سال 2020 سه برابر شد و به بیش از 250 میلیون دلار رسید. تعداد کیف پول‌های فعال برای خرید و تراكنش در اين زمينه‌ها دو برابر شده است.

چگونه توكن‌هاي NFT را در بازار مديريت كنيم؟

توکن‌های غیرقابل تعویض به موضوعی عادي تبدیل شده‌اند و اكثر كاربران می‌خواهند بدانند چگونه NFT را مورد تراكنش كنند. برای موفقیت در تجارت NFT خود باید مراحل و روش هاي متفاوتي را پيگيري كرد. از آنجایی که حوزه NFT يك شبكه نوين و تازه است، انجام تحقیقات و اطلاعات گذشته برای تجهیز خود به اطلاعات ضروری است.

هنگامی که میدان NFT را درک کردید، گام بعدی نصب یک کیف پول ارز ديجيتال است كه از آن براي تامین امور مالی بكار گرفته مي‌شود. در این مرحله، شما آماده سرچ كردن در بازارهای متفاوت و يك انتخاب عالي برایيك تريد موفق آميز خود هستید. هنگامی که یک توكن مناسب را انتخاب کردید، باید آن را به کیف پول و دارايي خود اتصال بدهيد.

در گام بعد این است که NFT های خود را به دارايي تبديل كنيد و آنها را در اپليكشن خود ليست کنید. استراتژی‌های فراواني برای استفاده در بازاریابی توکن‌های بي همتا و غير قابل تبديل وجود دارد. موارد اساسي شامل ایجاد شبكه منظم، تراكنش‌هاي بزرگ و شرکت در بحث‌های مربوط به شبكه بلاک چین و NFT است.

در بحث‌های مرتبط با NFT و فناوری شبكه بلاک چین مشاركت نماييد. به عنوان یک كاربر NFT، پیوستن به گروه‌های مرتبط با آن، توكن‌هاي بي همتا، ارز رمزنگاری و شرکت در بحث‌ها بسیار مهم است. این گروه‌ها را می‌توانید در کانال‌های مختلف مانند کلاب هاوس، تلگرام و توییتر پیدا کنید. از طریق این گروه‌ها، می‌توانید فكرو مهارت‌هاي خود را بين ديگر كاربران پخش كنيد، همچنين از دیگر كاربران یاد بگیرید و با مشتریان احتمالی درگیر شوید.

 در حالی که گروه‌های دیگر را با افكار خود  مشغول مي نماييد، از گفتگوهای بي ثبات و غير منطقي و تبلیغات هرزنامه و بي سند دوري کنید. بهترین کار این است که از بازار هاي جهاني درخواست کنید تا در مورد معامله، پلتفرم، محتوا و موارد دیگر به شما بازخورد ارائه دهند. در قدم بعد تبدیل شدن به یک جمع کننده NFT را در برنامه خود قرار دهيد.

یک کلکسیونر NFT شوید

یکی از راه‌های تبلیغ NFT و توكن بي همتا، شروع به جمع‌آوری مجموعه‌های مجازی از كاربران و معامله‌گران بازار كنيد. پس از خرید یک سيگنال از یک كاربر خاص، می‌توانید این نقطه عطف را در پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی خود بين كاربران و دنبال كنندگان خود به اشتراک بگذارید و كاربر اصلي را دنبال كنيد. شخص مذکور می‌تواند پروفايل شما را به اشتراک بگذارد که این امرسبب افزایش مخاطبان و فالوور هاي شما در دنياي مجازي گردد.

یک نقشه راه NFT تهیه کنید

یک نقشه راه تعهد و پيگيري شما را به هدفتان نشان می‌دهد و نقاط عطف مهمي را که می‌خواهید به آن برسيد، مشخص می‌کند. مثل زمانی که کلکسیون خود را در یک بازار تجاري انلاين NFT فهرست کنید. با طرح کلی، مخاطبان شما سيگنال ها و هدف شما را معتبر و متعهد به رشد خواهند دید.

ساختار كلي و جامعه NFT

جامعه و كاربران جزء اصلی کسب و کار NFT شما است. بنابراین، اولین کاری که باید قبل از رها کردن سيگنالهاي كاري خود انجام دهید این است که مطمئن شوید که یک تيم منسجم برای حمایت از كار خود دارید. علاوه بر تبلیغ در زمينه كاري خود، یک انجمن NFT پلتفرمی را ارائه می‌دهد که در آن اطلاعیه‌های مهم را ارسال می‌کنید.

 شما باید همیشه كاربران و دنبال كنندگان خود را درگیر کنید تا از تجزیه و كاهش آن جلوگیری شود. برخی از استراتژی‌ها برای تعامل با كاربر شما عبارتند از AMA، جلسات پرسش و پاسخ (Q&A) و پاداش دادن به اعضای وفادار مي تواند يك راه موثر باشد. با توجه به اینکه جامعه شما اکنون در حال رشد است، می توانید تصمیم بگیرید که کدام بازار بهترین مکان برای فروش NFT های شما است.

بهترین تکنیک‌ها برای بازاریابی یک سیستم NFT

با محبوبیت  روز افزون سیستم NFT، كاربران و شرکت‌ها عجله دارند تا از اين بازار عقب نمانند و سود كلاني به جيب بزنند. نتیجه این عجله بدون تفكر، چندین توكن و سيگنالهاي دیجیتالی است که توجه سرمایه‌گذاران و تريدرهاي مبتدي و متوسط را از پاي در‌آورده است.

 كار و بار شما تنها در صورتی می‌تواند از بقیه متمایز شود که از تکنیک و فنون بازاریابی برتر و مدرن روز دنيا در كارتان استفاده کنید. متأسفانه، بازاریابی سخت‌ترین بعد براي كار شما و گرفتن كاربر جديد در گروه است. بنابراین، شما باید يك برنامه معين و كاملي داشته باشيد که چگونه NFT ها و توكن بي همتا خود را برای كاربران بازار آنلاين يك هدف محبوب  نشان دهيد.

استراتژی‌های بازاریابی شما باید شامل تكنيك و فن هاي متفاوتي از ديگر همكارانتان باشد. موارد کلیدی كه سبب پيشرفت شما در اين كار مي‌شود عبارتند از :

 • فهرست کردن پیشنهاد ها و نظريات خود براي رشد در بازار
 • اشتراک‌گذاری توكن و سيگنالهاي دیجیتالی خود در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند وات ساپ
 • توسعه و تقویت تيم و گروه خود در تريد كردن
 • استفاده از فضاهای متاورس
 • ایجاد یک وب سایت يا گروه كاري در اينستاگرام

 

 برای بسیاری از كاربران، ایجاد يك روش مدرن و زمانبر می‌تواند خسته‌کننده باشد. خوشبختانه، اگر خود را در این دوراهی می بینید، بهترین حرکت این است که با یک آژانس بازاریابی NFT تماس گرفته و در آن استخدام شويد و به روشهاي پايدار آنها گوش دهيد. چنین آژانس هايي دارای تیمی از کارشناسان و پشتيبان هايي است که از آخرین فناوری برای ارائه راه حل‌های بازاریابی براي رشد در كار و توسعه استفاده می‌کنند.

بنرها يك روش براي بازاریابی NFT

بنرها قادرند یک تاکتیک و فن عالی  براي بازاریابی NFT برای برخی از پروژه ها و كارهاي ديجيتالي به حساب آيند. شما می‌توانید بنرها را در وب سایت‌های بزرگ مانند CoinTelegraph و CoinGecko  يا در سايت هاي داخلي معروف مانند ورزش سه قرار دهيد. اگرچه کمپین بنر یک روش تبلیغاتی اصلی و پايداري به حساب نمي آيد، ولي با داشتن بودجه بیشتر می توانید اين روش را براي مدتي در نظر بگيريد تا كارتان در شروع كار كمي حركت سريعتري داشته باشد.

بازاریابی توكن بي همتا از طريق  SEO و CRO

تاکتیک‌های سئو براي افزایش بازديد طبيعي از مجموعه‌های دیجیتالی شما از طريق سايت يا اينستاگرام  يكي از راه‌هاي معقول به حساب مي‌آيد. از طریق این استراتژی بازاریابی NFT، كاربران توكن بي همتا در پلتفرم شما محتوایی را مي سازند که دارای كليد واژه‌هاي خاص و پر سرچ باشد. خریدار هنگام جستجوی آنلاین محصولات از چنین کلمات کلیدی براي پيدا كردن استفاده می‌کند.

با یک SEO خاص، NFT های شما در SERP ها زمانی که مشتریان بالقوه به دنبال آنها مي گردند در صفحه اول سايت بالا مي‌آيد. بنابراین، این تکنیک و فن می‌تواند پیشنهادها و نظريات زیادی را به سمت خود جلب كند که سبب افزايش سود چشمگيري به سمت كيف پول ديجيتالي شما روانه مي‌گردد. سئو به كارفرما فرصت‌هاي زيادي مي‌دهد که با ايجاد یک آژانس روابط عمومی در زمينه ارز ديجيتال و توكن بي همتا می‌توانید سود هنگفتي به كيف پول خود اضافه كنيد.

شما حتی می‌توانید از این راه با روش و تاكتيك‌هاي بهینه‌سازی نرخ تبدیل (CRO) ترکیب نموده تا فروش خود را در زمينه كاري ارزرمز بهبود و افزايش ببخشید. اگر از یک پلتفرم NFT در حال كاربري هستيد که در آن کلکسیون‌های دیجیتالی خود را ليست نموده‌ايد، مطمئن شوید که از روش‌های CRO برای تسریع فروش خود بهره مي‌بريد. هنگامی که از طریق ابزارهای مختلف، مانند SEO و PPC، ترافیک به دست آوردید كه همان افزايش حجم بازديد در دنياي مجازي محسوب مي‌گردد، تبدیل آن به يك امر واجب مبدل مي‌شود.

در مورد CRO، با تست و آزمايش صحيح و خطا مطمئن شوید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که بر روي صفحه سایت شما دارای صفحه‌ای مانند : توصیفات مشتری، بازخورد کاربران و پنجره‌های بازشو برای تعامل بازدیدکنندگان قرار دارد تا اطمينان كاربر و تريدرها به شما بيشتر شود.

وبلاگ نویسی يك روش بازاريابي

وبلاگ نویسی به NFT ها کمک می‌کند تا در مراحل مختلف خريد كاربر و ارز ديجيتال احتمالی را به كاربران دسترسی مي‌دهد. اين موضوع را بخاطر داشته باشيد، NFT ها یک فناوری و نسل جدید هستند و كاربران دنياي تجارت به دنبال اطلاعاتی در مورد كارايي و عملكرد آنها هستند. بنابراین اين تاكتيك و روش براي بازاریابی NFT و كسب اطلاع و داده ها، يك روش بهينه و مناسب است.

وبلاگ نویسی يك روش بازاريابي

از طرف ديگر، قطعات و يادداشت‌هاي آموزنده در مورد توكن بي همتا توجه موتورهای جستجو را به خود جلب می‌کند. چنین محتوایی در صفحه اول SERP ها براي كاربران فعال به نمایش در مي‌آيد. شما می‌توانید آثار و مطالبي ایجاد کنید که به كاربران محترمي كه در تجارت آنلاين كار مي كنند خبر رساني كند  و محصولات NFT را با هم مقایسه کند مانند سايت ترب يك سايت ايراني. از طریق چنین محتوایی، نشان دهید که چرا خریداران بالقوه باید دارایی‌های دیجیتال شما را بخرند.

بازاريابي با توجه به اعلان خروج

یک روش موثر برای كسب داراي بيشتر، «اعلان خروج» است. Push notification یک پاپ آپ مرورگر است که هر كاربري می‌تواند روی آن کلیک کند. با کلیک بر روی اعلان، یک مشتری واجد شرایط مستقیماً به وب سایت شما می‌رود. در حالی که مشتری و كاربر در وب سایت در حال چرخيدن است، می تواند در اين مدت محصولات و ارزهاي ديجيتال خود مانند توكن بي همتا را به عرضه فروش در آوريد.

اصطلاح بازاريابي ارسال مهمان

ارسال مهمان یکی دیگر از روش‌هاي عالی و بروز در بازاریابی NFT بشمار مي‌آيد. شما می‌توانید از این روش و فن با تماس گرفتن به وب سایت‌های متعهد به عنوان مهمان در آن وب مشاركت کنید. ابتدا یک ایمیل به مدير سايت زده و با آنها تماس بگیرید و درخواست خود را سپس توضیح دهید که چرا برای وب سایت آنها را انتخاب كرده و به دنبال كار با آنها هستيد.

 ایده در اینجا این است که به این سایت‌ها داده و نمودارهاي رایگان دهيد و به ازای آن با بازاریابی NFT خود را در بين بزرگان قد علم كنيد و نامي بدست آوريد. در نتیجه، محتوا به گردآورندگان NFT کمک می‌کند تا نگرش و طرز فكر و مهارت شما را بهتر درک کنند. بنابراین، سازندگان NFT می‌توانند از مزایای فروش داده ها و اطلاعات شما بهره برده و پولي به جيب بزند. به عنوان مثال، مشاهده محصولات برای هزاران كاربر NFT قابل امكان بوده و استفاده بهينه مي‎برند. از طرف ديگر، اعتبار دامنه سایت شما نسبت به روزهاي آتي در حال افزایش بوده و امكان کار با دیگران را تسهيل مي‌بخشد.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی ديگر از  راه‌های موثر و عالي براي بازاریابی NFT ها و توكن بي همتا است. از طریق این استراتژي، می‌توانید تريدرها و كاربران خود را در جریان آخرین رویدادها و اتفاقات روز دنیای NFT قرار دهید. دارندگان NFT همچنین از طریق ایمیل مارکتینگ به موارد دسترسي داشته باشند:

 • كاربران خود را در مورد ارزرمزهاي جديد و تازه منتشر شده در بازار آگاه کنید
 • دریافت پاسخ از کاربران را در وب سايت خود مشاهده نماييد
 • مشخصات ضروري در مورد ارزهاي ديجيتال و توكن بي همتا را برای آنها ارسال کنید

 

راه اندازی یک کمپین بازاریابی ایمیلی بسیار ساده است:

 • تريدر مورد نظر را شناسایی کنید
 • آدرس ایمیل كاربران را پیدا کنید،
 • آدرس‌ها را به یک سيستم ارسال پيامكي وصل كنيد.
 • محتوا ایجاد کنید و ایمیل‌های جذاب ارسال کنید.
 • برای جذب مخاطب، محتوای شما باید متناسب با نیازهای آنها باشد
 • یک فراخوان محکم برای اقدام (CTA) ارائه دهيد

 

اینفلوئنسر مارکتینگ براي بازاریابی NFT

اینفلوئنسرها قدرت تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید فالوورها را دو چندان مي‌كنند. اکثر اینفلوئنسرهای رمزنگاری در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی مشغول به فعاليت هاي اجتماعي هستند. آن‌ها به بازاریابی NFTهای شما و توكن بي همتا در بازار تجاري کمک بسزايي نموده و سبب افزايش سبد خريد و شنيدن نظريات با ارزش می‌شوند.

در اینجا برخی از مزایای کار با اینفلوئنسرها وجود دارد:

 • افزايش اعتماد در بين كاربران و تريدرها به بازار
 • سبب صرفه جويي در زمان و وقت كاربر و تريدر
 • داراي طيف وسيعي از بازار و ابعاد گسترده از اطلاعات
 • به صورت آنلاين و خودكار با بازار در حال تريد هستيد
 • افزايش تجربه و كسب اطلاعات متنوع از رمزارز
 • كاهش ضرر در بازار و ريسك پذيري منطقي

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.