آشنایی با توکن‌های PFP در ارزهای دیجیتال

چشم انداز و آینده وب 3 برای توکن PFP به روش‌های نوآورانه‌ای با روند و روشهای جدیدی مانند NFT ها و متاورس در صرافی ارز دیجیتال به صورت یک مولد اکتیو در حال جان گرفتن است. جذب کاربران به بازار  NFT ها از ماه‌ فوریه 2021 در حوزه ارزهای دیجیتال روندی رو به  افزایش گرفته است. اکنون، مردم و کاربران مشتاقانه منتظر ورود متاورس هستند، جایی که می‌توانند به عنوان آواتار دیجیتالی شرکت و فعالیت کنند و دارایی خود را در این بازار آنلاین افزایش دهند.

به بازار NFT نگاهی بیندازید و پروژه‌های متعددی مانند  Bored Ape Yacht Club، CryptoPunks  و بسیاری بازار ارز دیجیتال دیگر را خواهید دید. این پروژه‌ها بهترین نمونه از NFT های توکن  PFP یا توکن‌های غیر قابل تعویض در بازار ارز دیجیتال دارای عکس پروفایل مخصوص هستند. همه باید در مورد تعریف دقیق NFT های تصویر پروفایل و چگونگی ارتباط آنها با روندهای وب 3 تحقیق و بررسی کنند. مقاله زیر به شما معرفی مفصلی از توکن‌های غیرقابل تعویض PFP با بینش‌های ساده ارائه می‌کند.

توکن PFP چیست؟

از آنجایی که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) از کلکسیون‌های بازار ارز دیجیتال خاص به دارایی‌های دیجیتالی رایج در کیف پول تریدرها  تبدیل شده‌اند، روند نوینی ظهور کرده است که به آنها تصاویر نمایه NFT در صرافی ارز دیجیتال نامگذاری کرده‌اند و هر یک معنا و مفهوم خاصی را دارد.

 اغلب به سادگی به عنوان “PFPs” در بازار ارز دیجیتال شناخته می‌شود، مخففی که به تصاویر نمایه رسانه‌های اجتماعی اشاره می‌کند. NFT ها از مجموعه‌های متنوعی آواتار انتخابی در بسیاری از شبکه های اجتماعی و رسانه‌های پر بیننده مانند Twitter، Discord و GitHub قابل مشاهده هستند.

کاربران و بازدیدکنندگان رسانه‌های اجتماعی تصاویر پروفایل NFT (PFP) را به دلایل مختلفی انتخاب می‌کنند که اغلب برای نشان دادن وابستگی خود به یک جامعه NFT خاص، مانند Bored Ape Yacht Club (BAYC) است. برخی دیگر NFT های خود را در پروفایل خود به عنوان یک گالری به نمایش در می‌آورند تا یک مجموعه گران قیمت را به نمایش گذاشته باشند.

 دلیل و علت هرچه که باشد، این قطعی به نظر می‌رسد که با استفاده از افراد مشهوری که در بازار ارز دیجیتال فعالیت دارند به مانند جی زی و اسنوپ داگ از تصاویر نمایه NFT، و شرکت‌هایی مانند ویزا که صدها هزار دلار آمریکا برای خرید آنها هزینه می‌کنند، این روند به جریان اصلی برای تریدرها برای رسیدن به بازار ارز دیجیتال شده است تا بتوانند توکن PFP را به کیف پول دیجیتالی خود اضافه کنند.

پروژه‌های PFP NFT در بازار ارز جهانی

اصطلاح توکن PFP می‌تواند هم به نوعی از مجموعه NFT اشاره کند که برای استفاده به عنوان تصویر نمایه طراحی شده است و هم به سادگی به تصویر نمایه‌ای که از شکلهایی از مجموعه NFT اشاره دارد. مجموعه‌ها معمولاً شامل NFT هایی هستند که روی یک موضوع یا کاراکتر مشترک پرتکرار هستند. بیشتر NFT ها بر روی شبکه بلاک چین اتریوم ایجاد می‌شوند، اگرچه NFT ها به طور فزاینده‌ای در زنجیره‌های دیگر مانند Solana و Flow در بازار ارز دیجیتال ایجاد می‌شوند.

منشا روند توکن PFP کریپتو اغلب با ظهور شهاب‌سنگ کریپتو پانک‌ها ارتباط نزدیکی دارد، یک پروژه NFT که در سال 2017 ایجاد شد و وارد بازار ارز دیجیتال و صرافی ها گشت که دارای 10000 کاراکتر منحصر به فرد در مجموعه خود می‌باشد. محبوبیت این پروژه در سال 2021 روند صعودی خوبی به خود دید و دارندگان کریپتوپانک شروع به استفاده از NFT خود به عنوان آواتار توییتر برای خرید توکن‌های دیجیتالی در صرافی ارز دیجیتال خود کردند.

همانطور که این روند ادامه یافت، دیگر پروژه‌های NFT PFP در حال رشد و توسعه  در بازار اررز دیجیتال شدند. Bored Ape Yacht Club، مجموعه‌ای از 10000 مجموعه منحصر به فرد با تم میمون که به صاحبان خود دسترسی به مزایای فقط اعضا را فراهم می‌کند، در سال 2021 پا به عرصه ارز دیجیتال گذاشت. NFT های آن میلیون‌ها دلار فروش در بازار ارز دیجیتال محسوب شدند.

 دیگر مجموعه‌های محبوب PFP NFT عبارتند از World of Women، مجموعه‌ای 10000 موردی از نمایه منحصر به فرد زنان. Meebits، مجموعه‌ای که توسط Larva Labs خالق CryptoPunks راه اندازی شد. و Hashmasks، مجموعه‌ای از شخصیت‌های نقابدار، در میان بسیاری دیگر. علاوه بر این، در سال 2022، محبوبیت روند NFT PFP باعث شد توییتر مکانیسم جدیدی را برای تأیید اینکه کاربران و تریدرهای مالک NFT های نمایش داده شده در پروفایل خود هستند، معرفی کند.

آینده تصاویر پروفایل NFT

با توجه به اینکه بسیاری از NFT ها قیمت‌های میلیونی را در حراج دریافت می‌کنند، روند توکن PFP از افراد روزمره با هر زمینه‌ کاری دعوت می‌کند تا NFT های خود را هنگام شرکت در انجمن‌های عمومی به نمایش بگذارند. این به نوبه خود باعث افزایش علاقه به مجموعه‌هایی مانند BAYC، Hashmasks، Meebits، و World of Women شده است، اما ریخته گری پویا پروژه‌های NFT PFP به این معنی است که همیشه روند جدیدی در گوشه و کنار بازار ارز دیجیتال وجود دارد. در نهایت، NFTها و NFTهای توکن PFP به طور خاص راه جدیدی را برای تجارت NFTها ارائه می‌کنند و همزمان در انجمن عمومی فرهنگ رسانه و هنر شرکت می‌کنند.

NFT ها چیست؟

هر بحثی در مورد “PFP NFT چیست” بدیهی است که با یک نمای کلی از مبانیو مفاهیم  NFT شروع می‌شود. توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) روشی جدید و ابتکاری برای نشان دادن مالکیت دارایی‌ها در دنیای مجازی و بارزار ارز دیجیتال هستند. آنها شبیه به کلکسیون‌های منحصر به فرد هستند، البته به شکل دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال. نمونه‌های رایج NFTها شامل مجموعه‌های دیجیتال و آثار هنری، آیتم‌های درون بازی، زمین‌های مجازی، نام‌ دامنه وبسایت و بسیاری موارد دیگر در این زمینه است.

PFP NFT چیست؟

PFP NFT یا توکن‌های غیرقابل تعویض تصویر نمایه اساساً ارز دیجیتال مولد هستند. ارز رمز نگاری شده تا شانه‌ها نیز می‌توانند با دست طراحی شوند و ویژگی‌های مختلف را از طریق تصاویر میمون‌ها، بیگانگان، اردک‌ها، روبات‌ها، وزغ‌ها، انسان‌ها و بسیاری از شخصیت‌های دیگر منعکس می‌کنند. یک محرک PFP NFT های خاص را با هر کار که چهره ارز و کاربر را در کنار نمای ترکیبی از خصوصیات که آنها را منحصر به فرد کرده تشکیل شده است. شبکه توییتر ابزاراتی را برای اتصال NFT های تریدرها از طریق کیف پول رمزنگاری و نمایش آنها به عنوان آواتار تریدر شروع به کار کرده است. دیگر پلتفرم‌های محبوب در زمینه رسانه‌های اجتماعی در حال کار بر روی یکی نمودن امکانات برای استفاده از NFT به عنوان یک آواتار و پروفایل کارایی دارد.

یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های PFP NFT، Bored Ape Yacht Club، در مدت زمان کوتاهی معروفیت زیادی کسب کرده است. همکاری با برندهایی معروف و شناخته شده  به مانند آدیداس و فروش بایس NFT به مبلغ میلیون‌ها دلار، یک مورد مهم برای چنین پرونده‌هایی در آینده ساخته می‌شود. کاربران قادر هستند توکن PFP ها را برای ارزهای دیجیتال با پشتیبانه فناوری بلاک چین مورد تراکنش و معاملات قرار دهند. افزایش ناگهانی توجه در اطراف متاورس، هجوم گسترده‌ای از کاربران و تریدرها را به سمت NFT ها، به ویژه به دلیلوجود توکن PFP ها، به سمت صرافی ارز دیجیتال برانگیخت.

PFP ها از کجا شروع شدند؟

کار NFT ها در رمزارز PFP با نمایان شدن بسیاری از پروژه‌های معروف به طور کامل آشکار شده است. کاربران و تریدرهای شبکه رسانه‌های اجتماعی به مانند تویتتر پیگیر تصاویر نمایه متمایز، جذاب هستند و NFT ها به عنوان یکی از چندین انتخاب‌ مهم برای رمز ارز PFP ها آشکار شده‌اند. به چه نحوی؟ مالکیت و صاحبان NFT ها هم اکنون عادی است و مورد جذب تریدرها در بازار ارزهای دیجیتال شده است،  یک NFT روی عکس نمایه شما قطعا نشان می‌دهد که شما از آخرین پیشرفت‌های تکنولوژی در شبکه‌های بلاک چین به روز شده‌اید.

آیا رویه NFT های رمز ارز PFP به طور ناگهانی شروع شد؟ نه، منشأ و مبدا توکن‌های غیرقابل تعویض PFP نشان می‌دهد که کریپتو پانک‌ها پایه‌های یک شرکت یا صرافی روند افزایشی دارد و این روش را در بازار ارزهای دیجیتال و صرافی‌های بزرگ ایجاد می‌کند. پروژه کریپتو پانک‌ها NFT اولین پرونده توکن PFP بوده و بعد آن از روش شرکت نمودن اشخاص و تریدرهای مشهور و بلوکهای حراج شده  سبب محبوبیت در خود می‎شود.

کریپتو پانک‌ها یکی از اولین مثالهایی است که قادرید در پاسخگویی به PFP NFT که چیست، روشی جدید پیدا کنید، آنها تصوری پایه‌ای از اینکه یک PFP NFT چگونه باید رفتار کند را مورد بررسی قرار می‌دهند. مجموعه و تیم کریپتو پانک‌ها دارای شخصیت‌های انسانی و آدمکی به اندازه پیکسل با ویژگی‌های متفاوت به مانند عینک آفتابی، کلاه و مدل مو می باشد. کریپتوپانک‌ها در دنیای NFT محبوبیت بی نظیری به دست آورد و جامعه کاربران و تریدرها کریپتوپانکس با افراد و همچنین افراد مشهور و هنرمندان شروع به رشد کردند. کاربران و تریدرهای ارز دیجیتال از کریپتو پانک‌های خود به عنوان تصاویر نمایه استفاده کرده و در زمینه برای آگاهی از PFP NFT فراهم می‌کنند.

سود جامعه در بازار ارز دیجیتال

در حالی که پرونده‌های مهم PFP NFT در همه محیط ارز رمز و صرافی ارزهای دیجیتال خبری شده‌اند، این مهم است که فوایدی را که برای کاربران و تریدرها به هدیه و سود می‌آورند، کشف و بفهمیم. آیا برای نمایان کردن دانش و علم خود در مورد NFT ها در شبکه رسانه‌های اجتماعی به مانند تویتتر یک تصویر دیجیتال خریداری می‌کنید؟ مهم‌تر از همه، آیا شکلک را به قیمت 100000 دلار خواهید خرید؟ اینجاست که باید به دنبال تفاوت‌های بین ارز دیجیتال PFP و دنیای NFT های معمول در بازار مجازی باشید.

یکی از تفاوت‌های مهم دنیای NFT های عادی و توکن PFP ها روش کارایی با روند رو به کاهش و افت بازار را نشان می‌دهد. به طور کلی، توسعه‌دهندگان با استفاده از ساختار و الگوریتم‌ها برای اطمینان از انتقال همزمان از طریق یک مجموعه داده محدود، هزاران توکن PFP را حذف و از کیف پول دیجیتال خود می‌گذارند. سرانجام، دارندگان توکن  و ارز PFP قادرند در کنار به اشتراک‌سازی دارایی و اموال و نحوه و روش ترید و معاملات و شهرت داشتن یک PFP NFT، عضو یک جامعه بزرگ آنلاین و تجاری ممتاز شوند.

. بسیاری از برندهای برجسته به دنیای NFT های توکن PFP  دارای روند نزولی و در افت فرو رفته‌اند تا از ویژگی‌های خود در بازار ارز دیجیتال استفاده کنند. در آن هنگام، توکن‌های غیرقابل تعویض PFP نیز فرصت‌ی جدید را برای بهبود در پذیرش و ثبت رمزارزهای رایج در بازار را ایجاد می‌کنند.

چگونه جنبه اجتماعی توکن PFP ها می‌تواند باعث رشد آنها شود؟

خصوصیات مهم یک PFP NFT  جنراتور این بوده که ارز دیجیتالی را ایجاد و تشکیل داده که اساساً کارت‌های عضویت برای یک جامعه خاص و محدودی را نشان می‌دهد. اگر تعجب می‌کنید که چگونه جنبه اجتماعی توکن PFP ها می‌تواند در دنیای واقعی در حال حاضر تریدر کار و فعالیت کند، می‌توانید نگاهی به برندهای برتری بیندازید که در این فضا آزمایش و تست می‌کنند. برخی از برندهای برتر مانند Playboy، Visa، Arizona Ice Teas و Sotheby’s تلاش خود را در PFPs امتحان کرده‌اند. به عنوان مثال، ویزا یک کریپتوپانک‌ها  NFT را به قیمت حدود 150000 دلار در بازار ارز دیجیتال خریداری کرد و آن را به عنوان توکن PFP خود در توییتر به نمایش درآورد. خرید و تراکنش PFP NFT منجر به رشد صعودی در بازار رمزارز شد.

یکی دیگر از ورودی‌های محبوب در میان پروژه‌های اخیر PFP NFT، Fancy Bears، نیز سر و صدای زیادی در بازار ارز دیجیتال ایجاد کرد. مهم‌تر از همه، توان مشارکت عموم افراد در گروه نیز یکی از علت‌هایی است که رمز ارز PFPها به سرعت بدون هیچگونه طرح آگاهی گسترده و وسیع فروخته می‌شوند. عضویت در یک باشگاه خاص سبب شده محبوبیت توکن PFP ها افزایش یافته و به عنوان یک عملگر اساسی و اصلی در رشد روزهای بعد رمز ارز دیجیتال عمل مثبتی داشته باشد.

مزایای سودمند NFT های PFP

صحبت در خصوص NFT های ارزهای دیجتال PFP بدون مروری بر کاربرد و کارایی آنها هیچ تاثیر مثبتی نخواهد بود. در حال حاضر، می‌دانید که می‌توانید از آنها به عنوان عکس پروفایل در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید. با این حال، شما باید فراتر از مفهوم ساده تغییر تصویر پروفایل خود نگاه کنید. برخلاف، کاربر باید ارزهای دیجیتال PFP ها را به عنوان روشی برای اعمال جایگاه خاص خود در متاورس دارای درک و فهم است. حتی اگر توکن‌های غیرقابل تعویض PFP در روزهای اولیه روند رو به رشد نداشت، شهرت خاص در محیط NFT به دست آورده‌اند.

ارز دیجیتال PFP ها دارای مزایای امیدوارکننده بوده و برای دارندگان خود معرفی شده‌اند، به مانند دسترسی انحصاری به محصول‌های شخصی، ارتباطات جدید و اتاق‌های گفتگو دیس کورد. کار NFTها در پرونده‌های PFP همچنین به برندها و پلتفرم‌ها این امکان را می‌دهد تا برای مشتریان خود پایگاه بسازند و اعتبار و ارزش خود را دو چندان کنند. NFT ها به معرفی کمیابی و همچنین ابزاری با رمز ارز PFP در متاورس کمک‌رسانی کنند. به عبارت دیگر، استفاده از NFT ها در PFP می‌تواند به خلاقیت نوپیشه و تجربه‌های مشتری و کاربر معنایی خاص داده که در وب 3 به کمک آن بیاید.

دلایل محبوبیت PFP NFT

دلایل محبوبیت PFP NFT

مرور کلی اصول اولیه مانند PFP چیست و چرایی تفاوت آنها با NFT های معمول، درک قوی در سطح پایه از PFP ها را ارائه می‌دهد. با این حال، مهم است که عمیق‌تر به عواملی که در زمان‌های اخیر باعث رشد PFPها شده‌اند، بپردازیم. بسیاری از پروژه‌های PFP در چند وقت اخیر با نمونه‌های محبوبی مانند Bored Apes و Moonbirds سرفصل‌های خبری شده‌اند. چگونه کاربران زیادی را برای خرید آنها جذب می‌کنند؟ در اینجا چند نکته وجود دارد که ممکن است به سؤال شما پاسخ دهد.

ماهیت جامعه محور NFT های توکن PFP مهمترین دلیل محبوبیت آنها است. به غیر از نمایش NFT ها به عنوان تصویر نمایه خود، حق رای در جامعه نیز دریافت خواهید کرد. از طرفی، ارز‌های غیرقابل تعویض توکن PFP نیز با شرکت کردن اکتیو در تصمیم‌گیری‌های مربوطه به روزهای بعد پروژه را ساده می‌کنند. یکی دیگر از نکته‌های مهم و خاص بهترین پرونده‌های PFP NFT به نقشه راه مشخص شده، و راه درست را نشان می‌دهد. در نتیجه، معامله‌گران ایده و نظر روشنی در مورد انتظارات از پروژه مربوطه دارند.

فواید زیاد ارزهای غیرقابل تعویض PFP، به‌ خصوص برای متاورس، شهرت آن را تقویت و بهبود بخشیده و روند رو به رشد و افزایشی را نشان می‌دهد. از طرفی، بعضی از پرونده‌های PFP، تسهیلات واقعی به مانند تخفیفاتی برای بازی، غذا، یا خرید اسباب‌بازی‌ها را معرفی می‌کنند. بسیاری از پرونده‌ها PFP NFT مغازههای کالا و اجناس را برای ساده نمودن کسب درآمد بیشتر ارائه می‌دهند. سرانجام، دارندگان NFT قادرند چشم اندازهای راحتی برای کسب درآمد بهتر از پولهای خود از روش کالاهایی مانند حبوبات، پوشاک و لوازم خانگی پیدا کنند.

جمع بندی

هیاهو در مورد NFT های توکن PFP کند نشده و روند رو به بالا در حال حرکت است. افراد مشهوری و کاربران اکتیو مانند جاستین بیبر، مدونا، گوئینت پالترو و جیمی فالون عکس‌های پروفایل NFT خود را خریداری کرده و در بازار ارز دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال تراکنش شده و آنها را با شکوه کامل در دسته‌های رسانه‌های اجتماعی خود به نمایش می‌گذارند. تأثیر توکن‌های غیرقابل تعویض PFP بر عموم مردم و بویژه کاربان بازار ارز به دلیل مشارکت افراد مشهور بسیار قوی است. در عین حال، پروژه‌های توکن PFP برجسته‌ترین مزیت و هدف عضویت انحصاری در یک جامعه و بازار ارز دیجیتال را به کاربران ارائه می‌دهد.

می‌توانید از این واقعیت مطمئن باشید که آنها چیزی بیش از تکه‌هایی از آثار هنری دیجیتال مولد یا دست‌کشیده هستند. علاوه بر این، استفاده بالقوه از توکن PFP ها برای به تصویر کشیدن شخصیت شما در دنیای مجازی و بازار ارز دیجیتال مانند متاورس، به هیاهوی اطراف آنها دامن می‌زند. جالب اینجاست که توکن PFP ها با عملکردها ، کارایی و ویژگی‌های منحصر به فرد و خاص خود با موفقیت توجه علاقه مندان و تریدرها به شبکه NFT و بومیان دیجیتال را به خود جلب کرده‌اند. درباره NFT ها بیشتر بیاموزید و پیامدهای توکن PFP را دریابید.

پست های مشابه:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.